tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

 

Warsztaty dla kobiet w ciąży

Warszawa 2018-2019

 • unikalna, rzetelna wiedza
 • prawidłowy rozwój neurologiczny,
 • pomnażanie zdolności i zapobieganie dysfunkcjom rozwojowym
 • nowa metoda o sprawdzonych rezultatach
 • 10-letnie badania naukowe

Zapraszamy do wysłania zgłoszenia

Jeśli jesteś świadoma, jak ważne są pierwsze lata, a w szczególności pierwsze miesiące dla dalszych sukcesów – tych szkolnych i zawodowych, przyjdź na warsztaty dla kobiet w ciąży i młodych rodziców. Ciąża to czas na przygotowanie się do nowej roli. Dobrze go wykorzystaj. Zapoznaj się z najnowszymi technikami i metodami pomnażania inteligencji – od urodzenia!

Warsztaty dla przyszłych mam i ojców, a także młodych rodziców odbywają się co 6-8 tygodni w Warszawie. Szkolenia dla przyszłych rodziców mogą się też odbywać online, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób mieszkających daleko.

Czy już wiesz, że pierwsze miesiące życia mają fundamentalne znaczenie dla całej przyszłości?

Mimo iż z troską dbamy o bezpieczeństwo i otaczamy ciepłem i miłością, to w tym samym czasie najpoważniej krzywdzimy maleństwo neurologicznie. Robimy to nieświadomie, bo brak nam wiedzy o rozwoju neurologicznym i kluczowych etapach tego rozwoju.

Czy wiesz:

 • dlaczego pełzanie i raczkowanie są kluczowymi umiejętnościami w rozwoju mózgu?
 • co oznacza, PRAWIDŁOWE pełzanie i raczkowanie – jak daleko i jakim ruchem powinno niemowlę pełzać i raczkować?
 • dlaczego ominięcie, pełzania lub raczkowania skutkuje dysfunkcjami w dalszym życiu – dysleksją, słabą pamięcią, problemami z koncentracją czy zaburzeniami emocjonalnymi?
 • dlaczego umiejętność samodzielnego siedzenia jest bezużyteczna dla rozwoju neurologicznego, a nawet może opóźniać pełzanie i raczkowanie?
 • jak ułatwić maleństwu naukę pełzania i raczkowania?
 • jakie naturalne zdolności ma każde małe dziecko i jak je rozwijać?
 • dlaczego zdolności wygasają, jeśli nie są rozwijane i wzmacniane – jedne do wieku 6 miesięcy, inne do wieku 3 lat, a niektóre do wieku 6 lat?
 • ilu gadżetów hamujących rozwój używasz? Absolwenci szkolenia „Cudowny start – rozwój w pierwszym roku” naliczyli ich blisko 30 – a używa ich każdy rodzic.

Jeśli spodziewasz się dziecka albo niedawno urodziło się Twoje maleństwo, to przyjdź na szkolenie Cudowny start – rozwój w pierwszym roku. Tej wiedzy nie znajdziesz w internecie.

Warsztaty dla przyszłych mam pozwolą zaoszczędzić na wielu gadżetach, które pomagają nam w opiece nad niemowlęciem, ale działają szkodliwie neurologicznie. Kobiety w ciąży mają więcej czasu niż młodzi rodzice, dlatego to najlepszy czas.

Na początek polecamy

Zacznij prawidłowo wspierać rozwój dziecka

Jak to możliwe, że każdy noworodek jest taki zdolny?

Noworodek rodzi się bezbronny i niemal zupełnie niezdolny do samodzielnego przeżycia. Bez opieki rodziców nie jest w stanie przeżyć. Tymczasem dzieci innych zwierząt stają na cztery łapy tego samego dnia, niekiedy nawet po godzinie lub kilku sekundach po porodzie. Ludzkie potomstwo potrzebuje roku, aby nauczyć się tej czynności. To nie przekleństwo, ani upośledzenie – to wielki dar od Boga!

Moglibyśmy powiedzieć, że ludzkie potomstwo rodzi się za wcześnie. Mózg nie jest zdolny do przejęcia kontroli nad ciałem – zamiast tego noworodek dysponuje szeregiem odruchów. Ale dzięki temu mózg noworodka jest niezwykle plastyczny, zgodny do nauczenia się wszystkiego, co przedstawi się mu w jasnej, przejrzystej formie.

Może nauczyć się dowolnego języka obcego w niecałe dwa lata – wystarczyłoby tylko dla przykładu wywieźć noworodka do Chin. Ale wtedy po dwóch latach nie dogadałby się po polsku ze swoimi rodzicami. Jednakże ten przykład pokazuje, że każde małe dziecko może nauczyć się dowolnego języka obcego. Każde małe dziecko może nauczyć się wszystkich języków obcych. Ale nie możemy tego powiedzieć o dorosłych – których mózg już stracił swoją plastyczność.

Noworodek dysponuje wachlarzem naturalnych zdolności. Niestety nierozwijane zanikają – niektóre po 6 miesiącach, inne po 3-4 latach. Tymczasem wspierając rozwój neurologiczny można też zapobiec dysfunkcjom. Kiedy w wieku 10 lat specjalista wyda orzeczenie o dysleksji, wtedy będzie za późno na wspieranie rozwoju, bo okres największej plastyczności mózgu już się skończy. Dokonanie poprawek i uzupełnienie zaniedbanych obszarów będzie niemożliwe.

Nie dopuść, aby Twój brak wiedzy na temat kluczowych umiejętności w pierwszym i kolejnych latach życia, uniemożliwił sukces szkolny i zawodowy.

Niezależnie, czy będziesz stymulować rozwój swojej pociechy w sposób planowy i przemyślany, czy też przypadkowo, najistotniejszym jest to, że Twoje dziecko dysponuje zdolnościami muzycznymi, językowymi, matematycznymi i może z łatwością i radością nauczyć się szybko czytać – a co najważniejsze –  ze zrozumieniem. Brak stymulacji tych zdolności nie równa się problemom w nauce i braku sukcesów w życiu zawodowym.

Powiedźmy otwarcie: jeśli nie stymulujesz rozwoju, to zdolności zanikną!

Blisko 2/3 uczniów ma kłopoty w nauce lub dysfunkcje tj. dysleksja. Jeśli pragniesz wychować zdrowego neurologicznie, kreatywnego i zdolnego młodego człowieka, wolnego od dysfunkcji rozwojowych, to znajdź słabe punkty i usprawnij te obszary. Pomagając od ponad dekady tysiącom dzieci naszych klientów, posiadamy wiedzę, jakie czynniki składają się na pełen sukces: Twój i Twojego dziecka.

Warsztaty dla kobiet w ciąży i wszystkich zainteresowanych rozwojem dziecka od urodzenia nie są bezpłatne, ale zdobytą wiedzę będziesz wykorzystywać przez lata.

Rozwój intelektualny niemowląt

Młody, niedojrzały mózg dysponuje wieloma zdolnościami, które niewiarygodnie ułatwiają pojmowanie matematyki i naukę czytania. Dodatkowo wczesna edukacja poprawia organizację neurologiczną mózgu, gdyż dostarcza bodźców dla wzroku, słuchu i mowy. Stwarza korzystne warunki do ćwiczenia myślenia operacyjnego, kreatywności, wyobraźni i pamięci fotograficznej, a zatem szeroko pojętej inteligencji.

Dziecko może nauczyć się czytać oraz wykonywać działania matematyczne tak samo łatwo jak uczy się mówić.  Im jest młodsze, tym bardziej jest zaciekawione wszystkim co nowe. Jest bacznym obserwatorem. Zapamiętuje fakty i wiąże je, tworząc reguły. Pozwól mu obserwować wyrazy, a odkryje kodu liter. Pozwól mu obserwować działania, a domyśli się, jakimi regułami się rządzą. Dostarczając ciągle nowych informacji sprawisz, że nie będzie się nudzić. Rozwiniesz też koncentrację i pamięć, zapobiegniesz dysfunkcjom rozwojowym, w tym dysleksji, a więc i kłopotom z nauką. Będzie spostrzegane jako inteligentniejsze i bardziej kreatywne niż rówieśnicy.

Czy już podjąłeś decyzję tak jak większość rodziców, że na początek chcesz wziąć udział w warsztatach: Cudowne fotoczytanie i Cudowna matematyka oraz Jak pomnożyć inteligencję małego dziecka ?

Jeśli zaczniesz stymulować rozwój od urodzenia, to przekonaj się, jakie efekty zaobserwujesz w wieku 6 lat.

Sprawdź efekty wczesnej nauki czytania

Czy już zdałeś sobie sprawę, że twoja pociecha ma możliwości, aby osiągnąć więcej niż ty? Może czytać – płynnie i ze zrozumieniem w 6 językach i to w wieku 6 lat tak samo, jak dziewczynka pokazana na filmie. Czy wiesz, że wystarczy tylko pół minuty dziennie!

Sprawdź efekty nauki matematyki

Czy wiesz, jak zacząć prawidłowo stymulować naturalne zdolności matematyczne, z którymi przychodzi na świat każdy człowiek? Nie czekaj! Rozpocznij tak szybko, jak to możliwe – nie ważne czy twoja pociecha ma 6 miesięcy lub 6 lat.

Rozwój ruchowy i manualny w pierwszym roku życia

Pełzanie i raczkowanie to fundamentalne umiejętności – kamienie milowe rozwoju. Abyśmy mogli mówić o poprawnym rozwoju mózgu, ruch musi być naprzemienny i bardzo dynamiczny – na tyle dynamiczny, aby maluch pełzał 50 metrów dziennie, a później raczkował 400 metrów dziennie.

Byłoby najkorzystniej, aby umiejętności te zdobył do 6 miesiąca, zanim nauczy się siedzieć. Wtedy mamy pewność, że dalszy rozwój przebiegnie poprawnie. Jeśli nie osiągnie choćby pełzania w okresie pół roku, ale na dystansie 50 metrów dziennie, to raptownie rośnie prawdopodobieństwo, że nie nauczy się również poprawnie raczkować.

Tymczasem wszyscy używamy gadżetów, które co prawda ułatwiają opiekę nad maleństwem, ale jednocześnie blokują możliwość nauczenia się przez niemowlę tych kluczowych umiejętności. Jeśli chcesz poznać ponad 30 takich stoperów rozwoju, przyjdź na Cudowny start niemowląt – szkolenie z serii Uniwersytet Rodziców. Sprawdź, czy w trosce o bezpieczeństwo, rozwój lub wygodę, nie kupiłeś już jednego z nich.

Dieta i balans energetyczny matki i dziecka

Bardzo liczę, że znasz zalety karmienia piersią, ale właśnie dzięki karmieniu piersią, nie wspominając o okresie ciąży, Twoje posiłki są posiłkami dziecka. Powinny dostarczać energii, ale niewłaściwie dobranymi produktami można wywołać objawy uszkodzenia mózgu i ociężałość umysłową. Tymczasem dietą możesz zadziałać odwrotnie – uczynić maluszka błyskotliwym, energicznym i wypoczętym. Dzięki dobrze dobranym produktom będzie się prawidłowo rozwijać. Nie obawiaj się już infekcji, które odbierają dziecku radość życia. Wystarczy, że weźmiesz udział w warsztatach Balans energetyczny.

Rozwój emocjonalny rodziny

Widziałaś dzieci, które są agresywne, albo wymuszają wszystko płaczem i krzykiem? Nie chcesz przeżywać buntu dwulatka, trzylatka, czterolatka…? Obawiasz się kłopotów z położeniem dziecka spać? Choć wszyscy chcemy uniknąć błędów, które popełnili nasi rodzice, to w efekcie bywa inaczej. Nie wiemy dlaczego, ale bywa , że czasem emocje sięgają szczytu. Książkowe teorie nie tylko nie działają, ale są sprzeczne. Poznaj wartościowe, a zarazem  proste techniki, które pomogły wielu absolwentom naszych zajęć: Balans emocjonalny.

Rozwój kreatywności najmłodszych

Rodzice zauważają, że ich dzieci mają znakomitą pamięć, wyobraźnię, intuicję i są kreatywne, ale zazwyczaj nie mają pomysłów na zabawy, które pozwoliłyby ćwiczyć i rozwijać te zdolności. Na szkoleniu Tajemnica kreatywności poznasz zabawy, dzięki którym zdolności te nie zanikną.

 Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji, które szkolenie wybierzesz

ale chcesz poznać metodę, to przeczytaj poniższą książkę.

 

Przeczytaj jedyną publikację naukową

o rozwoju i  wczesnej edukacji dla rozwoju, aby przekonać się, jakie możliwości kryje umysł Twojego dziecka. Sprawdź, jak czytanie może pomnażać inteligencję,.zapobiegać dysleksji, rozwijać kreatywność, pamięć i wyobraźnię, a przede wszystkim usprawniać funkcjonowanie mózgu,

Lektura adresowana jest do rodziców dzieci w wieku 0-6 lat, a także wszystkich osób zainteresowanych rozwojem dziecka we wspomnianym wieku.

Poznaj naszą pełną ofertę produktów dla dzieci i szkoleń dla rodziców, klikając na zakładkę OFERTA w menu głównym na górze strony.

Czy już masz pomysł, które warsztaty wybierzesz jako pierwsze?

Warsztaty dla kobiet w ciąży, młodych rodziców i pedagogów prowadzi dr Aneta Czerska – autorka metody wszechstronnego rozwoju „Cudowne Dziecko”. Aby umówić się na spotkanie napisz: instytut@cudownedziecko.pl lub zadzwoń: 501 184 420. Zapisz się na szkolenie już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona. W ten sposób zapoczątkujesz sukces swojego dziecka, przyczyniając się do jego prawidłowego rozwoju.

Rodzice, którzy nie mogą przyjechać na warsztaty grupowe

mogą skorzystać z innej formy szkolenia – indywidualnego szkolenia online w formie skróconej. Jest to jednak forma zastępcza i nie zapewnia tak fundamentalnego przygotowania jak wielogodzinne zajęcia grupowe.

Na początek polecamy

a następnie

Zacznij prawidłowo stymulować rozwój dziecka

Kliknij, aby poznać szczegóły

Menu