tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

 

Warsztaty dla kobiet w ciąży

Warszawa 2016

 • unikalna, rzetelna wiedza
 • prawidłowy rozwój neurologiczny,
 • pomnażanie zdolności i zapobieganie dysfunkcjom rozwojowym
 • nowa metoda o sprawdzonych rezultatach
 • 10-letnie badania naukowe

Zapraszamy do wysłania zgłoszenia

Jeśli jesteś świadoma, jak ważne są pierwsze lata życia dziecka dla jego dalszych sukcesów szkolnych i zawodowych, to przyjdź na warsztaty dla kobiet w ciąży i młodych rodziców. Ciąża to czas na przygotowanie się do nowej roli. Dobrze go wykorzystaj. Poznaj najnowsze techniki rozwoju potencjału dziecka – od urodzenia!

Warsztaty dla przyszłych mam i ojców, a także młodych rodziców odbywają się co 6-8 tygodni w Warszawie. Szkolenia dla przyszłych rodziców mogą się też odbywać online, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób mieszkających daleko.

Czy wiesz, że pierwszy rok życia ma zasadnicze znaczenie dla całej przyszłości dziecka?

Choć z troską dbamy o jego bezpieczeństwo i otaczamy miłością i ciepłem, to jednocześnie najpoważniej krzywdzimy nasze maleństwo neurologicznie. Być może brak nam wiedzy o rozwoju neurologicznym i kluczowych etapach tego rozwoju.

Czy wiesz:

 • dlaczego pełzanie i raczkowanie są kluczowymi umiejętnościami w rozwoju mózgu?
 • co oznacza, PRAWIDŁOWE pełzanie i raczkowanie – jak daleko i jakim ruchem powinno niemowlę pełzać i raczkować?
 • dlaczego ominięcie, pełzania lub raczkowania skutkuje dysfunkcjami w dalszym życiu – dysleksją, słabą pamięcią, problemami z koncentracją czy zaburzeniami emocjonalnymi?
 • dlaczego umiejętność samodzielnego siedzenia jest bezużyteczna dla rozwoju neurologicznego, a nawet może opóźniać pełzanie i raczkowanie?
 • jak ułatwić maleństwu naukę pełzania i raczkowania?
 • jakie naturalne zdolności ma każde małe dziecko i jak je rozwijać?
 • dlaczego zdolności wygasają, jeśli nie są rozwijane i wzmacniane – jedne do wieku 6 miesięcy, inne do wieku 3 lat, a niektóre do wieku 6 lat?
 • ilu gadżetów hamujących rozwój używasz? Absolwenci szkolenia „Cudowny start – rozwój w pierwszym roku” naliczyli ich blisko 30 – a używa ich każdy rodzic.

Jeśli spodziewasz się dziecka albo niedawno urodziło się Twoje maleństwo, to przyjdź na szkolenie Cudowny start – rozwój w pierwszym roku. Tej wiedzy nie znajdziesz w internecie.

Warsztaty dla przyszłych mam pozwolą zaoszczędzić na wielu gadżetach, które pomagają nam w opiece nad niemowlęciem, ale działają szkodliwie neurologicznie. Kobiety w ciąży mają więcej czasu niż młodzi rodzice, dlatego to najlepszy czas.

Na początek polecamy

Zacznij prawidłowo wspierać rozwój dziecka

Jak to możliwe, że każdy noworodek jest taki zdolny?

Noworodek rodzi się bezbronny i niemal zupełnie niezdolny do samodzielnego przeżycia. Bez opieki rodziców nie jest w stanie przeżyć. Tymczasem dzieci innych zwierząt stają na cztery łapy tego samego dnia, niekiedy nawet po godzinie lub kilku sekundach po porodzie. Ludzkie potomstwo potrzebuje roku, aby nauczyć się tej czynności. To nie przekleństwo, ani upośledzenie – to wielki dar od Boga!

Moglibyśmy powiedzieć, że ludzkie potomstwo rodzi się za wcześnie. Mózg nie jest zdolny do przejęcia kontroli nad ciałem – zamiast tego noworodek dysponuje szeregiem odruchów. Ale dzięki temu mózg noworodka jest niezwykle plastyczny, zgodny do nauczenia się wszystkiego, co przedstawi się mu w jasnej, przejrzystej formie.

Może nauczyć się dowolnego języka obcego w niecałe dwa lata – wystarczyłoby tylko dla przykładu wywieźć noworodka do Chin. Ale wtedy po dwóch latach nie dogadałby się po polsku ze swoimi rodzicami. Jednakże ten przykład pokazuje, że każde małe dziecko może nauczyć się dowolnego języka obcego. Każde małe dziecko może nauczyć się wszystkich języków obcych. Ale nie możemy tego powiedzieć o dorosłych – których mózg już stracił swoją plastyczność.

Noworodek dysponuje szeregiem zdolności, które nierozwijane zanikają – jedne po 6 miesiącach, inne po 3 latach. W okresie największej plastyczności mózgu wspierając rozwój neurologiczny można też zapobiec dysfunkcjom, które zdaniem nauczycieli wczesnoszkolnych dotykają około 60% dzieci.

Nie pozwól, aby Twój brak wiedzy na temat potrzeb rozwojowych w pierwszym roku życia, stanął na drodze do sukcesu w szkole i życiu zawodowym.

Bez względu na to, czy będziesz stymulować rozwój swojego dziecka świadomie, czy też przypadkowo, faktem jest, że Twoje dziecko dysponuje zdolnościami językowymi, matematycznymi, muzycznymi i może z łatwością nauczyć się szybko czytać ze zrozumieniem. Brak stymulacji tych zdolności nie oznacza, że będzie miało kłopoty w nauce i nie odniesie sukcesu w życiu zawodowym.

Bądźmy szczerzy: jeśli nie wspierasz rozwoju dziecka, to zdolności po prostu ZANIKNĄ!!!

Aż 60% dzieci ma problemy z nauką lub dysfunkcje takie jak dysleksja. Aby wychować zdrowe neurologicznie, zdolne i kreatywne dziecko, wolne od dysleksji, zaburzeń rozwojowych i problemów neurologicznych, potrzebny jest mix wielu istotnych elementów. Jednym z najważniejszych jest znalezienie słabych punktów w rozwoju i usprawnienie tych obszarów. Wspierając przez wiele lat tysiące dzieci naszych klientów WIEMY JAKIE elementy składają się na Twój sukces i sukces Twojego dziecka.

Warsztaty dla kobiet w ciąży i wszystkich zainteresowanych rozwojem dziecka od urodzenia nie są bezpłatne, ale zdobytą wiedzę będziesz wykorzystywać przez lata.

Rozwój intelektualny

Młody, niedojrzały mózg dysponuje szeregiem zdolności, które niezwykle ułatwiają naukę matematyki i szybkiego, fotograficznego czytania. Wczesna edukacja poprawia organizację neurologiczną mózgu, dostarczając bodźców do rozwoju wzroku, słuchu i mowy. Daje maluszkowi szansę na rozwój myślenia operacyjnego, kreatywności, wyobraźni i pamięci fotograficznej.

Dziecko może czytać oraz wykonywać działania tak samo łatwo jak mówić, przy czym im jest młodsze, tym bardziej jest zainteresowane nauką, a przy tym uczy się szybciej. Dając mu możliwość odkrycia kodu liter i reguł matematycznych, sprawisz, że nie będzie się nudzić. Rozwiniesz jego koncentrację i pamięć, zapobiegniesz dysfunkcjom rozwojowym, w tym dysleksji, i kłopotom z nauką. Dzieci uczone metodą Cudowne Dziecko są spostrzegane jako inteligentniejsze, bardziej ciekawe świata i kreatywniejsze niż rówieśnicy.

Czy już zdecydowałeś tak jak większość rodziców, że Cudowne fotoczytanie i Cudowna matematyka oraz Jak pomnożyć inteligencję małego dziecka będą Twoimi pierwszymi szkoleniami?

Jeśli będziesz wspierać rozwój swojego dziecka od urodzenia, to zobacz, jakie efekty zaobserwujesz w wieku 6 lat.

Sprawdź efekty wczesnej nauki czytania

Czy wiesz, że Twoje dziecko ma potencjał aby wybić się ponad przeciętność? Twoje dziecko też tak może czytać – płynnie i ze zrozumieniem w 6 językach i to w wieku 6 lat tak, jak dziewczynka na filmie. A wystarczy tylko kilka minut dziennie!

Sprawdź efekty wczesnej nauki matematyki

Czy chcesz zacząć prawidłowo wspierać naturalne zdolności matematyczne, z którymi rodzi się każde dziecko? Nie zwlekaj! Zacznij tak szybko, jak to możliwe. Nawet jeśli Twoje dziecko ma 6 miesięcy lub 6 lat.

Rozwój ruchowy i manualny

Ten, kto nie pełzał lub nie raczkował właściwym ruchem naprzemiennym, nie osiągnie pełni swoich możliwości, dopóki nie będzie miał okazji do uzupełnienia brakującego etapu. Dysfunkcjom rozwojowym można zapobiec do szóstego roku życia. Jeśli jesteś w ciąży lub maluszek nie chodzi jeszcze samodzielnie, pomóż mu osiągnąć te kluczowe dla rozwoju umiejętności. Przyjdź na Cudowny start niemowląt – szkolenie z serii Uniwersytet Rodziców. Sprawdź, czy w trosce o bezpieczeństwo, rozwój lub wygodę, nie kupiłeś już jednego z 26 stoperów rozwoju.

Dieta i balans energetyczny

Bardzo liczę, że znasz zalety karmienia piersią, ale właśnie dzięki karmieniu piersią, nie wspominając o okresie ciąży, Twoje posiłki są posiłkami dziecka. Powinny one dostarczać energii, ale … niewłaściwie dobraną dietą można wywołać u dziecka objawy uszkodzenia mózgu i chronicznego zmęczenia. Dietą można też zadziałać odwrotnie – uczynić dziecko bystrym, spostrzegawczym, wypoczętym i pełnym energii. Dzięki temu będzie szybko się rozwijać. Jeśli obawiasz się, że infekcje i zmęczenie odbierać będą dziecku radość życia, zapisz się na szkolenie Balans energetyczny.

Rozwój emocjonalny

Widziałaś dzieci, które są agresywne, albo wymuszają wszystko płaczem i krzykiem? Nie chcesz przeżywać buntu dwulatka? Obawiasz się kłopotów z położeniem dziecka spać? Choć wszyscy chcemy uniknąć błędów, które popełnili nasi rodzice, to w efekcie bywa inaczej. Nie wiemy dlaczego, ale bywa , że czasem emocje sięgają zenitu. Teorie z książek i kursów nie tylko nie działają, ale są wzajemnie sprzeczne. Wartościowe, bardzo proste techniki pomogły już wielu naszym klientom. Zapomnij o wszystkim, do czego próbowano Cię przekonać. Twoja rodzina potrzebuje Balansu emocjonalnego.

Rozwój kreatywności

Rodzice małych dzieci zauważają, że ich dzieci mają znakomitą pamięć, wyobraźnię, intuicję i są kreatywne, ale zazwyczaj nie mają pomysłów na zabawy, które pozwoliłyby ćwiczyć i rozwijać te zdolności. Na szkoleniu Tajemnica kreatywności poznasz zabawy, dzięki którym zdolności te nie zanikną.

 Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się,

że weźmiesz udział w szkoleniach, ale chcesz poznać i przetestować metodę, to kup poniższą książkę.

 

Przeczytaj jedyną publikację naukową

o wczesnej edukacji i rozwoju, aby przekonać się, jaki potencjał ma Twoje dziecko i jak czytanie może zapobiegać dysleksji, usprawniać funkcjonowanie mózgu, rozwijać kreatywność, pamięć i wyobraźnię oraz pomnażać inteligencję.

Książka adresowana jest do rodziców dzieci od urodzenia, a także wszystkich zainteresowanych rozwojem dziecka od urodzenia.

Poznaj naszą pełną ofertę produktów dla dzieci i szkoleń dla rodziców, klikając na zakładkę OFERTA w menu głównym na górze strony.

A może już wiesz, które szkolenie wybierzesz jako pierwsze?

Warsztaty dla kobiet w ciąży, młodych rodziców i pedagogów prowadzi dr Aneta Czerska – autorka metody wszechstronnego rozwoju „Cudowne Dziecko”. Aby umówić się na spotkanie napisz: instytut@cudownedziecko.pl lub zadzwoń: 501 184 420. Zapisz się na szkolenie już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona. W ten sposób zapoczątkujesz sukces swojego dziecka, przyczyniając się do jego prawidłowego rozwoju.

Osoby, które nie mogą przyjechać na szkolenie grupowe

mogą odbyć indywidualne szkolenie online w formie skróconej. Pamiętaj jednak, że jest to forma zastępcza i nie zapewnia tak gruntownego przygotowania jak jednodniowe zajęcia grupowe.

Na początek polecamy

a następnie

Zacznij prawidłowo wspierać rozwój dziecka

Kliknij, aby poznać szczegóły

Menu