tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Czy dziecku z problemami neurologicznymi lub uszkodzeniem mózgu można pomóc metodą Cudowne Dziecko?

Z myślą o dziecku z problemami neurologicznymi polecamy cztery szkolenia:

1. Naukę czytania i 2. matematyki, aby poprawić rozwój wzroku, słuchu, mowy i zadbać o rozwój intelektualny -ucząc przy tym ważnych i przydatnych w życiu umiejętności,

3. Ruch kluczem do inteligencji, aby uzupełnić rozwój ruchowy i manualny, wspierając w ten sposób także rozwój intelektualny,

4. Balans energetyczny, aby zaproponować dziecku dietę, która będzie najkorzystniejsza dla rozwoju neurologicznego i stworzy dobre podstawy do rozwoju intelektualnego, ruchowego i manualnego.

Metoda Cudowne Dziecko ma stwarzać dzieciom z uszkodzeniami mózgu warunki dla powrotu do zdrowia. Dotychczas z metody korzystają nie tylko rodzice dzieci zdrowych, ale także ci z  dziećmi z problemami neurologicznymi o różnym stopniu nasilenia. Trudno przewidzieć efekty, gdyż zależą one od bardzo wielu czynników. Choć dzieci borykają się z bardzo różnymi problemami, to rodzice są zadowoleni z efektów.

Jeśli dziecko boryka się z chorobą genetyczną, to nie mamy podstaw, aby sądzić, że wspieranie rozwoju przez wczesną edukację zmieni sytuację dziecka i poprawi jego stan. Rodzice, którzy decydują się, aby wziąć udział w szkoleniach, chcą ułatwić dziecku naukę, która jest trudna, i ułatwić funkcjonowanie w społeczeństwie. Mają świadomość, że nauka szkolna będzie prawdopodobnie niemożliwa do opanowania dla ich pociechy. Nauka czytania i matematyki metodą Cudowne Dziecko jest łatwiejsza.

Menu