tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Czy można kupić wybraną część Bitów inteligencji i zdekompletować pakiet?

Każdy zestaw Bitów inteligencji został pomyślany jako osobny produkt i może być użyty osobno, w oderwaniu od innych zestawów.

Można zatem uczyć dziecko ras psów, nie ucząc nazw państw i informacji o państwach.

Jednakże zestawy wzajemnie się uzupełniają, a informacje w nich zawarte celowo się zazębiają.

Dlaczego informacje zazębiają się?

Bity inteligencji mogą być traktowane jako sprawne narzędzie do przekazania dziecku informacji – najważniejszych informacji o danym obiekcie. Dodatkowo budowa kart umożliwia stworzenie sprawnej, interesującej prezentacji.

Jednakże takie wykorzystanie kart spłyca faktyczne możliwości tego narzędzia.

Bity inteligencji powinny służyć do pomnażania inteligencji małego dziecka. 

Przekazanie dziecku kilkuset czy kilku tysięcy informacji może pomnożyć jego inteligencję, tylko  pod warunkiem, że będą one specjalnie opracowane i dobrane.

Jak się to dzieje i jak powinny być dobrane informacje, co dokładnie pragniemy osiągnąć prezentując Bity inteligencji – to tematy, które omawiamy na szkoleniu „Jak pomnożyć inteligencje małego dziecka„.Tajnikom przygotowywania i używania Bitów inteligencji poświęcamy około 2,5 godziny.

Nie omawiamy tych zagadnień na stronie internetowej ze względu na nieuczciwą konkurencję, która kopiuje produkty dr Czerskiej. Jednakże nieuczciwi autorzy pomocy edukacyjnych są mało skrupulatni i nie oddają szczegółów. Nie rozumieją zamysłu dr Czerskiej, dlatego podróbki nie posiadają takich walorów edukacyjnych, jak oryginalne zestawy.

Które zestawy uzupełniają się i współpracują w pomnażaniu inteligencji dziecka

      

Zestaw 2 „Ptaki miejskie” jest powiązany z zestawem 4 „Polska i jej sąsiedzi”. Zestawy 4 i 5 „Polska i jej sąsiedzie” i „Kraje europejskie” są powiązane z zestawami 6 i 7 „Psy rasowe – część 1” i „Psy rasowe – część 2”.

Z tego powodu odradzamy zdekompletowanie pakietu Bitów inteligencji.

Zainteresowania dziecka – co oznaczają

Jeśli obawiasz się, że dziecko nie będzie zainteresowane daną tematyką, to warto to zmienić. Dlatego weź udział w szkoleniu i dowiedź się, co sprawia, że jedne tematy dziecko obdarza swoim zainteresowaniem, a inne nie.

Pozornie ta decyzja należy do dziecka. Najczęściej jednak to rodzice odpowiedzialni są za te preferencje. I zazwyczaj narzucamy je nieświadomie. Nie oznacza to oczywiście, że jest to złe.

Nawet jeśli nie jesteś świadomy tego, jak wpływasz na wybory swojego dziecka, ale poszerzasz jego zainteresowania, to wszystko w porządku.

Jeśli jednak nieświadomie ograniczasz swoją pociechę, warto zrozumieć ten proces i stosować go tylko z korzyścią dla dziecka. Spotkajmy się zatem na szkoleniu „Jak pomnożyć inteligencje małego dziecka„.

 

 

 

Menu