tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

O rozwoju, edukacji i wychowaniu dla portalu Aleteia

Post 11 of 366

W marcu portal Aleteia zaprosił mnie do współpracy. Od tego czasu ukazało się 5 artykułów. Kliknij na zdjęcie, aby przenieść się na stronę Aletei i przeczytać te oraz nowe teksty.

 

Twoje dziecko ma problemy z czytaniem? Zobacz, jak możesz mu pomóc

13/04/2018
Rodzice pierwszoklasistów skarżą się, że ich dziecko nie radzi sobie z nauką czytania, choć wcześniej nic nie wskazywało na problemy. Rozwój intelektualny i motoryczny, zdaniem rodziców, wychowawców przedszkolnych, a nawet specjalistów, przebiegał prawidłowo. Skąd więc problemy? Czy winna jest zmiana metody czytania z sylabowej na głoskową? Czy można było to wcześniej przewidzieć i zapobiec tym problemom? Jak teraz pomóc młodemu uczniowi?

Do czego prowadzi wolnościowe wychowanie?

06/04/2018
Wybieramy przedszkole, które zapewnia dziecku wolność i swobodę. Robi i uczy się czego chce i kiedy chce. Czy taka wolnościowa edukacja przygotuje je do dalszej edukacji i życia zawodowego?

Biblia i dziecko – od czego zacząć?

25/03/2018
Biblia dla dzieci, biblijne seriale animowane, książeczki do kolorowania – od czego zacząć zaznajamianie dziecka z prawdziwym Pismem Świętym?

Gry komputerowe – szkodzą czy rozwijają dzieci?

18/03/2018
Gry komputerowe oraz gry na urządzenia mobilne mogą uczyć, bawić, usprawniać motorycznie. Czy powinniśmy więc ograniczać czas, który dziecko spędza przed ekranem?

Błędy dzieci – czy możemy je przed nimi uchronić?

11/03/2018
Im dziecko jest starsze, tym więcej decyzji podejmuje samodzielnie, nie pytając o radę rodzica. Wiemy, że niektóre z nich są błędne, a ich konsekwencje rozciągać się będą na całe życie. Zadajemy sobie wtedy pytanie, jak zawrócić je z niewłaściwie obranej ścieżki, jak nakłonić do zmiany zdania.

This article was written by dr Aneta Czerska

Menu