tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Książki do nauki czytania

Cena: 90 zł

Książki do czytania globalnego

Seria książeczek do nauki czytania „Poczytam ci mamo. Poczytam ci tato” jest przeznaczona do

Dzięki nim dziecko pokocha czytanie, poczuje się zmotywowane do dalszej nauki i nabierze pewności, że umie czytać.

Zawiera 12 książeczek. Autorką tekstu i ilustracji jest dr Aneta Czerska.

Książeczki są opracowane zgodnie z założeniami metody „Cudowne Dziecko”. Są bardzo łatwe do czytania dla małego dziecka, a jednocześnie interesujące i dowcipne. Niektóre są pisane wierszem.

Zawierają bardzo dużą czcionkę. Specjalny wymiar pozwala na zamieszczenie zdania w jednej linii. Książeczki są czarno-białe. Ilustracje przeznaczone są do pokolorowania.

Książeczki wymagają wcześniejszej nauki słów i zdań metodą „Cudowne Dziecko” lub metodą Domana.

Ich celem jest motywowanie dziecka do nauki. Są one na tyle proste, aby dziecko mogło przeczytać je samo, aby cieszyło się czytaniem i miało poczucie sukcesu.

Zestaw 12 książek nie zawiera instrukcji, jak nauczyć małe dziecko czytać. Jest to tematem kilkugodzinnych warsztatów dla rodziców „Cudowne foto-czytanie. Jak nauczyć małe dziecko czytać w pół minuty dziennie”.

Zestawy z instrukcją, kartami i grami

W sprzedaży są dwa najnowsze zestawy do nauki czytania, które zawierają nie tylko książki, ale także karty i gry oraz instrukcję.

 

Zestaw 1 – 9 książek na 9 tygodni – zawiera 9 spośród wspomnianych wcześniej 12 książek.

Zestaw 1 powstał na podstawie pakietu 12 książeczek, które były pierwszym produktem przygotowanym z myślą  o absolwentach zajęć prowadzonych przez dr Czerską „Cudowne foto-czytanie. Jak nauczyć małe dziecko czytać w pół minuty dziennie”. To na ich prośbę został uzupełniony o karty z wyrazami i zdaniami oraz instrukcję.

 

Zestaw 1 – 9 książek na 9 tygodni – został wydany po zakończeniu badań nad efektywnością metody Cudowne Dziecko i obronie doktoratu przez Anetę Czerską, autorkę metody i zestawów edukacyjnych. Z tego  powodu Autorka uwzględniła wyniki badań i naniosła poprawki w książkach, aby poprawić efektywność nauki czytania.

    

Zestaw 2 – Fascynujący nos” umożliwia kontynuowanie nauki nie tylko w języku polskim, ale także po angielsku.

  

Książki do samodzielnego czytania

Książki są bardzo proste. Dlatego dają dziecku ogromną przyjemność i radość z czytania. Dziecko jest przekonane, że w końcu potrafi zrobić to co dorośli – czytać. Przy czym wcześniej wydawało się, że ta czynność jest niezwykle trudna, a umiejętność nieosiągalna dla dziecka.

Książki są tak opracowane, aby dawały satysfakcję nie tylko początkującym czytelnikom, ale nawet dzieciom, które nie potrafią jeszcze mówić. Książkami są zachwycone również dzieci, które były uczone czytania

 • metodą Czytanie dla rozwoju dr Czerskiej
 • metodą Domana,
 • poprzez składanie liter,

ale także zachwycone są te dzieci, które w ogóle nie uczyły się czytać.

Rodzice, którzy nie poznali Czytania dla rozwoju dr Czerskiej nie zdają sobie sprawy, jak wiele tracą.

Książki zostały opracowane, aby nagradzać dziecko za naukę czytania. Są nagrodą – jakby słodyczem, danym dziecku po szybko i ładnie zjedzonym obiedzie. Najważniejsze jest jednak zdrowe żywienie, a nie nagrody.

Tymczasem danie dziecku książek do samodzielnego czytania jest jakby nakarmieniem go słodyczami, podczas kiedy wcześniej nie zjadło zdrowego obiadu.

Najistotniejsza nie jest nagroda, a sam proces nauki.

Możemy się oczywiście cieszyć, że dziecko potrafi przeczytać 12 książek i to zupełnie samodzielnie, ze zrozumieniem i radością. Ale co dalej?

Nauka czytania jest zazwyczaj dość trudnym procesem, procesem czasochłonnym. Inne książki okażą się zbyt trudne dla dziecka i straci ono motywacje do zbyt żmudnej i monotonnej pracy.

Nauka czytania może być przyjemnością, tak jak zdrowe jedzenie, ale tylko pod warunkiem, że wcześniej nie nakarmimy dziecka słodyczami.

Dlatego zacznijmy wszystko od początku. Spotkajmy się na zajęciach, na których dowiesz się, jak łatwo, szybko i przyjemnie nauczyć dziecko czytać. Dowiesz się, jak spędzać z dzieckiem czas rozwijając jego potencjał intelektualny. Wystarczy kilka minut dziennie. Wystarczy nawet pół minuty dziennie!

Książki do nauki czytania metodą Domana

Serię 12 książek do nauki czytania można wykorzystywać przy nauce metodą Domana jednak, jak dowiodły 10-letnie badania naukowe, metoda Cudowne Dziecko nie tylko uczy rozpoznawać zapamiętane wyrazy, ale pozwala dzieciom samodzielnie odszyfrować kod liter i czytać nowe wyrazy, dlatego jest jedyną metodą dostosowaną do nauki języka polskiego dla dzieci od urodzenia.

Zdaniem prof. B. Rocławskiego „główna przyczyna występowania u niektórych uczniów trudności w nauce czytania i pisania leży po stronie nauczających.” Czytanie jest jedną z najważniejszych umiejętności w życiu człowieka, a nauczenie się jej jest trudne. Dlatego rodzic musi być dobrze przygotowany, aby dziecko pokochało czytanie. Dlatego oferujemy zajęcia Uniwersytet Rodziców zarówno grupowe jak i indywidualne w formie skróconej przez Skype.

Czytanie dla rozwoju – lepiej niż metoda Domana

Zestaw 12 książeczek nie zawiera instrukcji. Instrukcję zawierają tylko zestawy pierwszy „9 książek w 9 tygodni” oraz zestaw drugi „Fascynujący nos”. Instrukcja wyjaśnia, jak prezentować karty, jak bawić się z użyciem gier oraz jak i kiedy prezentować książki, obserwując efekty nauki czytania.

Autorka zestawu, dr Czerska, nie korzysta z metody Glenna Domana, gdyż opracowała i zweryfikowała w 10-letnich badaniach naukowych własną metodę. Czytanie dla rozwoju w metodzie Cudowne Dziecko jest jedyną przebadaną i sprawdzona metodą na świecie.

Jeśli jednak rodzic chce stosować metodę Domana, może to uczynić i nadal korzystać z opisanych materiałów.

Nie możemy jednak zagwarantować efektów wczesnej nauki czytania, jakie opisane są na stronie CudowneDziecko.pl.

Większość rodziców, którzy korzystali wcześniej z metody Domana, a następnie przerwali naukę i poznali „Czytanie dla rozwoju w metodzie Cudowne Dziecko”, negatywnie ocenia skutki stosowania wcześniej metody Domana. Więcej na temat badań efektywności metody i opinii rodziców można przeczytać w publikacji naukowej „Czytanie dla rozwoju„.

Zawartość pakietu 12 książek do samodzielnego czytania

Poziom 1

 • ISBN:978-83-62294-03-9 – Kto to jest?
 • ISBN:978-83-62294-04-6 –  Co oni robią?
 • ISBN:978-83-62294-05-3 – Co oni mają?
 • ISBN:978-83-62294-06-0 – Co oni lubią?
 • ISBN:978-83-62294-07-7 – Co się dzieje?

Poziom 2

 • ISBN:978-83-62294-08-4 – Zabawa w kałuży
 • ISBN:978-83-62294-09-1 – Porwanie
 • ISBN:978-83-62294-10-7 – Zdrowie
 • ISBN:978-83-62294-11-4 – Kapelusz mamy
 • ISBN:978-83-62294-12-1 – Sporty zimowe
 • ISBN:978-83-62294-13-8 – Zima

Poziom 3

 • ISBN:978-83-62294-14-5 – Wspólna zabawa

Książeczki sprzedajemy tylko w pakiecie 12 sztuk. Koszt 12 książeczek wynosi 90 zł.

Ewentualne koszty przesyłki pocztowej w kraju wynoszą 21 zł.

Osoby z Warszawy i okolic mogą zakupić i odebrać materiały osobiście w Warszawie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (kom. 501 184 420).

Jeśli nie możesz odebrać zestawów osobiście, na Twoją prośbę, dopuszczamy możliwość ich wysłania.

 • Dokonaj wpłaty na konto: Nr konta ING Bank Śląski S.A. 40 1050 1054 1000 0092 1680 7785
 • Prześlij mailem ADRES wysyłki i swój numeru TELEFONU.  Potwierdzenie dokonania płatności nie jest konieczne.
 • Opisz, co zamawiasz w MAILU, a nie w przelewie. Przesyłki nie są wysyłane automatycznie po otrzymaniu przelewu, ale dopiero po potwierdzeniu ich zawartości i adresu w wyniku korespondencji mailowej.

W przypadku wysyłki za granicę, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia kosztów wysyłki telefonicznie (kom. 501 184 420) lub mailowo instytut@cudownedziecko.pl.

Jeśli chcesz nie tylko uczyć, ale nauczyć swoje małe dziecko czytać, rozwijając jego zdolności,

 • weź udział w kursie dla rodziców „Cudowne fotoczytanie”: grupowym lub indywidualnym online,
 • ucz dziecko czytać przy użyciu zestawu do nauki czytania „Czytanie dla rozwoju”,
 • równolegle codziennie wykonuj jedną kilkusekundową sesję z programem komputerowym „Cudowne czytanie” (autorstwa dr Anety Czerskiej),
 • kreuj zabawy i wykonuj własne materiały do nauki czytania, które pokaże ci dr Czerska,
 • bądź bardzo systematyczny/-a przez okres nie krótszy niż 6-9 miesięcy.

Jeśli weźmiesz udział w spotkaniu z dr Czerską, Twoje dziecko nigdy nie znudzi się nauką czytania, co często przytrafia się innym rodzicom. Jeśli chcesz odnieść sukces, zakup materiałów nie wystarczy. Kluczem do edukacji i rozwoju dziecka jest kreatywny i bogaty w wiedzę rodzic.

 

 

Rodzice, którzy nie biorą pod uwagę przyjazdu na zajęcia grupowe, mogą odbyć indywidualne spotkanie online. Pamiętaj jednak, że jest to forma zastępcza, która nie zapewnia tak gruntownego przygotowania jak jednodniowe zajęcia grupowe.

Cena

Pakiet 12 książek został wprowadzony do sprzedaży w wyższej cenie. Niestety jedna z książeczek zawiera literówkę. Z tego powodu obniżona została cena i obecnie wynosi 90 zł.

W książce pod tytułem „Zdrowie” powinno być „Aby”, podczas gdy jest wyraz :Abym”. Proponujemy, aby literę „m” zamazać korektorem.

Wielu absolwentów „Cudowne foto-czytanie. Jak nauczyć małe dziecko czytać w pół minuty dziennie” zakupiło Pełny pakiet I, który zawiera 14 elementów. Postanowili także, że dla drugiego, młodszego dziecka, kupią 12 książeczek. W ten sposób użyją kart i gier z zestawu 1 do nauki obojga, ale każde dostanie swoje własne książki, którymi nie będzie musiało się dzielić.

W takiej sytuacji przyznajemy dodatkowy rabat na zakup 12 książeczek.

PROMOCJA

Sprawdź ceny zestawów do nauki czytania w pakietach razem z Bitami Inteligencji i Bitami Kreatywności. Więcej...

Pakiet V – NAUKA CZYTANIA bez książki – z rabatem 11%

Przy zakupie dwóch zestawów do nauki czytania otrzymasz rabat w wysokości 11% i zapłacisz  tylko 260 zł (zamiast 295 zł).

Podana cena nie uwzględnia kosztów przesyłki. Koszty przesyłki na terenie Polski wyniosą 29 zł.

Jeśli chcesz zamówić pakiet, poznaj szczegóły. Co wolisz: odbiór osobisty czy wysyłka? ZAMÓW

Ale jeśli  nie rozumiesz, dlaczego rodzice tak wcześnie rozpoczynają naukę czytania, koniecznie przeczytaj książkę „Czytanie dla rozwoju” – pierwszą publikację naukową o wczesnej nauce czytania. Dowiedź się dlaczego warto i jakie efekty osiągnęli inni rodzice.

Pakiet II – NAUKA CZYTANIA – z rabatem 15%

Kup pakiet do nauki czytania, który zawiera:

a otrzymasz rabat w wysokości 15% całego zamówienia.

Za 3 produkty o wartości 364,30 zł, teraz zapłacisz tylko 309 zł, oszczędzając 55,30 zł.

Podana cena nie uwzględnia kosztów przesyłki. Koszty przesyłki pocztą na terenie Polski wyniosą 29 zł.

Abyśmy mogli wysłać do Ciebie zestaw, prosimy:

 1. Wykonaj przelew na konto: Nr konta ING Bank Śląski S.A.
  • 40 1050 1054 1000 0092 1680 7785
  • w wysokości 338 zł (za przesyłkę priorytetową ekspresową)
 2. Prześlij mailem ADRES wysyłki i TELEFON. Potwierdzenie dokonania płatności nie jest konieczne.
 3. Opisz, co zamawiasz w MAILU, a nie w przelewie. Przesyłki nie są wysyłane automatycznie po otrzymaniu przelewu, ale dopiero po potwierdzeniu zawartości i adresu w wyniku korespondencji mailowej.

W przypadku wysyłki za granicę, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia kosztów wysyłki (kom. 501 184 420).

1 comment:

teachyourbaby.pl9 lutego 2018 at 13:26Reply

Właśnie zamawiamy. Tego szukałam. O ile w języku angielskim znalazłam idealne książki do czytania globalnego to w języku polskim niemożliwe niemalże było ich znalezienie. Ktoś miły mi podrzucił link. Już się nie mogę doczekać przesyłki.

Menu