tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Program komputerowy do nauki czytania

Program komputerowy „Cudowne czytanie” wspiera naukę czytania dla dzieci w wieku 0-8 lat.

U dzieci do 6 roku życia rozwija wzrok, szybkie czytanie ze zrozumieniem, kreatywność, pamięć fotograficzną i myślenie operacyjne, a także pozwala odszyfrować kod liter.

Dziecko może się uczyć czytać zaraz po urodzeniu. Im wcześniej zacznie się uczyć, tym przyjemniejsza będzie dla niego nauka, a efekty bardziej spektakularne. Nauka czytania metodą Cudowne Dziecko:

  • rozwija słuch, mowę i wzrok,
  • stymuluje myślenie operacyjne,
  • ćwiczy pamięć fotograficzną,
  • pobudza wyobraźnię i kreatywność,
  • uczy dostrzegania szczegółów,
  • zapobiega kłopotom w nauce szkolnej

Program można stosować w nauce czytania metodą Cudowne Dziecko od urodzenia do wieku 8 lat.

Dr Czerska zaleca stosowanie programu nie tylko na etapie wczesnej edukacji w dzieciństwie, ale również na etapie nauki szkolnej, również wtedy, kiedy dziecko idąc do szkoły potrafi już płynnie czytać. W ten sposób w logicznej edukacji szkolnej  nie zostaną zdewastowane wcześniejsze osiągnięcia, a zachowane zostaną naturalne zdolności dziecka.

Nauka czytania metodą Cudowne Dziecko przebiega dwutorowo:

  1. ścieżką skierowaną na rozwój myślenia operacyjnego i rozszyfrowanie kodu liter,
  2. ścieżką skierowaną na czytanie książek.

Program Cudowne czytanie poprowadzi naukę czytania pierwszą ścieżką (moduł 2) i może pomóc Ci w nauce ścieżką książkową (moduł 3).

Codziennie prezentuj nowe wyrazy i nowe zdania, korzystając z modułu 2. Dzięki temu Twoje dziecko szybciej odszyfruje kod liter.

Pamiętaj jednak, że zastosowanie tylko i wyłącznie programu komputerowego i rezygnacja z nauki czytania ścieżką książkową przynosi słabe efekty

Jeśli chcesz utrzymać zainteresowanie dziecka nauką czytania, systematycznie nagradzaj je książkami, które będzie umiało przeczytać, oraz kreuj zabawy z wykorzystaniem czytania. Czy zdajesz już sobie sprawę, że tylko spotkanie z dr Czerską, grupowe lub indywidualne online, przygotuje Cię do tego?

Program jest przeznaczony dla absolwentów warsztatów dr Anety Czerskiej, podczas których rodzice dowiadują się, jak nauczyć małe dziecko czytać. Program nie zawiera instrukcji. Nie można poznać „Czytania dla rozwoju w metodzie Cudowne Dziecko” czy sposobu działania i stosowania programu komputerowego w inny sposób.

Ostrzeżenie! Jeśli będziesz używać programu komputerowego bez odpowiedniego przygotowania, gwarantujemy zniechęcenie dziecka do nauki czytania.

Aż 90,4% absolwentów zaobserwowało u maluchów oczekiwane rezultaty nauki czytania. Efekty zależą od 14 czynników.

Około 75% rodziców korzysta z programu, ale zdecydowana większość traktuje go jako narzędzie pomocnicze, które znacznie ich wyręcza, ale nie może zastąpić działań kochającego, mądrego rodzica.  Blisko 10% tych rodziców korzysta z programu i nie wykonuje innych działań. Niestety ci mają najsłabsze efekty.

Czy już do końca uświadamiasz sobie, jak wiele pożytecznej i łatwej do zastosowania wiedzy omawia dr Czerska. Czy już w pełni rozumiesz, jak skuteczny będziesz po waszym spotkaniu?

Aby umówić się na spotkanie napisz: instytut@cudownedziecko.pl lub zadzwoń: 501 184 420.

Zapisz się już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Rodzice, którzy nie mogą przyjechać na zajęcia grupowe, mogą odbyć indywidualne spotkanie online, jednak jest to forma zastępcza i nie zapewnia tak gruntownego przygotowania jak znacznie dłuższe zajęcia grupowe.

 

UWAGA: Program został opracowany dla systemu Windows. Program nie działa na telefonach dotykowych czy tabletach.

Zobacz takze

Menu