tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Poradnik Rodzica w miesięczniku Misericordia

Project 13 of 13

Od stycznia 2015 roku dr Aneta Czerska prowadzi stałą rubrykę Poradnik Rodzica w miesięczniku Misericordia – czasopiśmie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Warszawskiej w Ożarowie Mazowieckim.

Świątynia ma największe witraże w Europie i drugie największe na świecie. Skupia ludzi żywo wierzących.

Poradnik dla Rodziców adresowany jest do wszystkich rodziców: zarówno rodziców małych, jak i starszych dzieci, ale także przyszłych rodziców, a nawet rodziców dorosłych dzieci.

Jak przygotować dziecko do mszy świętej?

Maj, 2015

 

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć i przeczytać artykuł.

Podczas niedzielnej Mszy świętej widzę dzieci w różnym wieku, ale nie potrafię dostrzec ich szczerego zainteresowania Ewangelią czy kazaniem. Msza święta niewątpliwie nie może się równać pod względem atrakcyjności z bajkami telewizyjnymi czy grami komputerowymi. Z drugiej strony to bajki i gry nigdy nie będą w stanie dorównać Eucharystii.

 .

  

Łagiewniki i rozważania o stanowczości

Wrzesień, 2016

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć i przeczytać artykuł.

Dziecka nie ukształtuje rodzic, który unika wyznaczania granic, który zabiega, aby każdy dzień dziecka przeszedł bezstresowo. Rodzic zobowiązany jest podejmować decyzje dla dobra dziecka, choć czasem nie będą się one dziecku podobać.

.

  

Czy mężczyźni wiedzą, że budujemy zamki na piasku?

Czerwiec, 2016 – Z okazji Dnia Ojca numer poświęcony był mężczyznom

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć i przeczytać artykuł.

Przyjmuje się, że to matka od urodzenia dziecka zajmuje się nim i najlepiej wie, czego mu potrzeba. Nie kwestionuję tej unikalnej więzi, a nawet bardzo w nią wierzę, ale uważam przy tym, że niczym się ona nie różni od więzi ojcowskiej. Choć role społeczne małżonków dyskretnie się zmieniają od kilkudziesięciu lat, to nadal nie docenia się roli ojca w wychowaniu dziecka.

.

  

Menu