tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Bity inteligencji – unikalna encyklopedia dla dzieci

Cena: 28,50-30 zł

Nowe, unikalne karty do pomnażania inteligencji dla niemowląt, dzieci i młodzieży

Chcesz zacząć prawidłowo rozwijać inteligencję i zdolności Twojego dziecka? Szukasz sposobów, aby rozbudzić w nim pasję do nauki? Chcesz wychować bystrego obserwatora i elokwentnego młodego człowieka?

Bity inteligencji dr Anety Czerskiej pomnażają wiedzę, zdolności językowe, pamięć fotograficzną oraz rozwijają wzrok, słuch i mowę każdego dziecka: niemowlęcia, przedszkolaka, ucznia, a nawet gimnazjalisty. Można je stosować już od 3 tygodnia życia, kiedy dziecko uczy się spostrzegać różne kształty i kolory, podczas gdy fakty będą służyć mu przez całą ścieżkę edukacji, aż do dorosłości. 

Dzięki nowym, unikalnym kartom edukacyjnym Twoje dziecko:

 • stanie się uważnym obserwatorem,
 • będzie słuchać Cię z zainteresowaniem.
 • będzie dostrzegać rzeczy i zjawiska, których dotychczas nie zauważało,
 • odkryje tajemnice otaczającego go świata i pomnoży swoją wiedzę encyklopedyczną,
 • pozna nowe fakty i słownictwo,
 • zacznie mówić więcej i z większą pewnością siebie,
 • pozna nowe słowa w języku angielskim,
 • nauczy się czytać nowe wyrazy w języku polskim i angielskim,
 • poprawi zdolność widzenia, słuch i rozwinie mowę,
 • rozwinie swoją pamięć fotograficzną,
 • stanie się wrażliwym, mądrym i elokwentnym młodym człowiekiem.
KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ SCHEMAT

 

Bity inteligencji to komplet 24 kart do rozwoju inteligencji:

 • 12 kwadratowych kart zawiera piękne ilustracje o wysokiej rozdzielczości. Na odwrocie każdej karty rodzic znajdzie kilkanaście faktów i ciekawostek – w zależności od kompletu jest od 168 do 204 ważnych i pasjonujących informacji.
 • 12 podłużnych kart z nazwami po polsku i angielsku – do nauki czytania i rozwoju zdolności językowych.

Dotychczas Instytut Rozwoju Małego Dziecka wydał 7 kompletów kart edukacyjnych autorstwa dr Anety Czerskiej:

 • Zestaw I – Narządy wewnętrzne człowieka
 • Zestaw II – Ptaki miejskie
 • Zestaw III – Ptaki polskie
 • Zestaw IV – Polska i jej sąsiedzi
 • Zestaw V – Kraje europejskie
 • Zestaw VI – Psy rasowe. Część 1
 • Zestaw VII – Psy rasowe. Część 2

W opracowaniu są kolejne części.

Przy zamówieniu kilku zestawów możesz otrzymać rabat od 5% do 17%. Możesz zaoszczędzić nawet 110,80 zł. Zacznij rozwijać inteligencję swojego dziecka, zanim weźmiesz udział w szkoleniach prowadzonych przez dr Czerską. 

Zestaw 1. Narządy wewnętrzne człowieka

Każde małe dziecko jest ciekawe świata, ale przede wszystkim chce wiedzieć wszystko o sobie. Gdzie trafia jedzenie po przełknięciu? Co dalej się z nim dzieje? Dlaczego robię kupę i siusiu? Czego słucha lekarz używając stetoskopu? Co to są płuca i jak wyglądają? Jak wygląda serce i jakie jest duże? Dlaczego płynie krew, kiedy się skaleczę? Jak wygląda oko od drugiej strony? Dlaczego jedni ludzie mają oczy niebieskie a inni brązowe – od czego to zależy? Skąd biorą się dzieci?

Rysunki przedstawiają narządy realistycznie, a nie schematycznie, jak czynią to autorzy atlasów biologicznych. Choć widok prawdziwego ludzkiego serca może być nieprzyjemny dla dorosłego, to dziecko patrzy na nie z zainteresowaniem. To dorośli uczą dzieci, że narządy wewnętrzne są obrzydliwe, podobnie jak zaszczepiają dzieciom lęk przed owadami, ale czy słusznie? Nasze małe dziecko mogłoby być kiedyś lekarzem, albo weterynarzem – nie zamykajmy mu tych ścieżek i nie ograniczajmy jego życiowych wyborów.

NARZĄDY WEWNĘTRZNE CZŁOWIEKA

 

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

Na odwrocie każdej kwadratowej karty z ilustracjami narządów znajduje się 12 ważnych faktów o danym narządzie oraz nazwa narządu po polsku, angielsku i po łacinie. Fakty są ponumerowane, aby jednorazowo przeczytać dziecku tylko po jednym fakcie (z grupy kilku kart – nie ze wszystkich).

Na dwunastu podłużnych kartach znajdują się nazwy narządów po polsku i po angielsku. Służą do nauki czytania (metodami globalnymi:  metodą dr Anety Czerskiej oraz metodą Glenna Domana). Karty mają format mniejszy od standardowych kart do nauki czytania, aby można było się nimi bawić.

Zestaw pierwszy zawiera:

 • 12 kwadratowych kart, na których  znajdują się ilustracje oraz informacje na temat 12 narządów wewnętrznych człowieka. Są to serce, oko, płuca, wątroba, żołądek, trzustka, jelita, nerka, pęcherz moczowy, jajnik, jądro i mózg.
 • 12 kart podłużnych do nauki czytania z nazwami narządów wewnętrznych człowieka w języku polskim i angielskim.

Zestaw 2. Ptaki miejskie

Wokół nas żyje wiele ptaków, a często nawet nie znamy ich nazw i nic nie wiemy o ich życiu czy zwyczajach. Nagminnie mylimy kruka, gawrona i wronę, a  nawet kawkę. Dzieje się tak ponieważ należą one do jednej rodziny – krukowatych. Kiedy widzimy czarnego ptaka śpiewającego i nie wiemy, czy jest to kos czy szpak.

Rozpoznajemy natomiast z łatwością srokę, ale wtedy niesłusznie nazywamy ją złodziejką. Sroka jest bystrym obserwatorem i jedynym ptakiem, który zdał test lustra, czyli sroka jest świadoma, że widzi swoje odbicie, a nie innego ptaka. W Chinach jest uważana za symbol małżeńskiego szczęścia. Tylko w Europie nazywana jest złodziejką na skutek opery Rossiniego o pokojówce, która została oskarżona o kradzież, przy czym biżuterię skradła tytułowa sroka złodziejka.

Te ciekawostki i wiele innych informacji znajdzie rodzic na odwrocie ilustrowanych, kwadratowych kart. Informacje podstawowe o każdym ptaku zapisane są w 12 punktach oraz dodatkowo zamieszczona jest nazwa po polsku, angielsku i łacinie.

PTAKI MIEJSKIE

 

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

Zestaw 2 zawiera:

 • 12 kwadratowych kart, na których  znajdują się ilustracje oraz informacje na temat 12 ptaków: łabędź niemy, mewa śmieszka, kaczka krzyżówka, sroka, sikora bogatka, kos, szpak, kawka, wróbel domowy, gołąb skalny, wrona siwa, gawron.
 • 12 kart podłużnych do nauki czytania z nazwami ptaków w języku polskim i angielskim.

Na dwunastu podłużnych kartach znajdują się nazwy ptaków po polsku i po angielsku. Służą one do nauki czytania globalnego. Niewielki rozmiar kart umożliwia zabawę z dzieckiem. Choć wiele ptaków jest czarnych, to są one łatwe do odróżnienia, szczególnie dla dziecka, które z łatwością dostrzega szczegóły i różnice między nimi. Dziecko z łatwością zapamięta, co lubią jeść, gdzie lubią mieszkać, jakie gniazdo budują, gdzie zimują i wiele innych.

Zestaw 3. Ptaki polskie

Jadąc samochodem, widzimy zawieszonego nad polem ptaka. Czy wiesz, jaką nazwę nosi ten mały sokół? Podczas wakacyjnego wypoczynku często widzimy jaskółki. Dymówki czy oknówki? Czy wiesz, że budują inne gniazda? Czy wiesz, że bocian biały unika przelotu nad Morzem Śródziemnym, kiedy leci do Afryki? Czy chcesz pokazać dziecku jak wygląda kukułka, sójka, zięba, dzięcioł i gil, kiedy czytasz mu wiersze Brzechwy?

PTAKI POLSKIE

 

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

Zestaw 3 zawiera:

 • 12 kwadratowych kart, na których  znajdują się ilustracje oraz informacje na temat 12 ptaków: gil, zięba, szczygieł, pliszka, pustułka, jaskółka, kukułka, dudek, kowalik, dzięcioł, bocian, sójka.
 • 12 kart podłużnych do nauki czytania z nazwami ptaków w języku polskim i angielskim.

Zdjęcia są duże i wspaniałej jakości – pozwalają przyjrzeć się wszystkim detalom ptaka, jego piórom, oczom, pazurom. Na odwrocie każdej karty z ilustracjami znajduje się 12 ważnych faktów o danym ptaku oraz nazwa ptaka po polsku, angielsku i po łacinie. Fakty są ponumerowane, aby jednorazowo przeczytać dziecku tylko po jednym fakcie (z grupy kilku kart – nie ze wszystkich).

Na dodatkowych dwunastu podłużnych kartach znajdują się nazwy ptaków po polsku i po angielsku. Służą do nauki czytania. Karty mają format pozwalający na naukę czytania i zabawę.

Zestaw 4. Polska i jej sąsiedzi

Dzieci widzą flagi państw w ostatnich miesiącach szczególnie często: w telewizji, podczas patriotycznych marszów, na rejestracjach samochodów, podczas uroczystości, na meczach piłki nożnej i w wielu innych sytuacjach. Z łatwością uczą się je rozpoznawać. Dzięki nowym kartom edukacyjnym możesz nauczyć dziecko wielu ważnych i ciekawych faktów o naszych sąsiadach – państwach europejskich. Ilustracje flag pomogą w rozwoju wzroku noworodka – już od 3 tygodnia życia, kiedy dziecko uczy się spostrzegać różne kształty i kolory.

Zacznijmy od państw, które są leżą najbliżej Polski – sąsiadują z nami przez granicę lądową lub dzieli nas morze. Dowiedźmy się, ile razy dane państwo jest mniejsze lub większe od Polski, jaka jest jego stolica i najdłuższa rzeka. Dowiedź się co oznacza nazwa państwa i kolory na fladze. Dzięki bitom inteligencji powiesz dziecku, jaka jest najsłynniejsza osoba pochodząca z tego kraju, a jakie jest najbardziej znane danie.

POLSKA I JEJ SĄSIEDZI

 

 KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

Zestaw 4 zawiera:

 • 12 kwadratowych kart, na których  znajdują się flagi oraz informacje na temat 12 europejskich państw, które leżą wokół Polski. Są to Niemcy, Rosja, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina, Szwecja i Dania, a także Polska..
 • 12 kart do nauki czytania z nazwami państw w języku polskim i angielskim.

Na odwrocie każdej karty z ilustracjami znajduje się 12 ważnych faktów o danym państwie oraz nazwa kraju po polsku, angielsku i po łacinie. Fakty są ponumerowane, aby jednorazowo przeczytać dziecku tylko po jednym fakcie (z grupy kilku kart – nie ze wszystkich).

Na dodatkowych dwunastu podłużnych kartach znajdują się nazwy państw po polsku i po angielsku. Służą do nauki czytania. Karty mają format mniejszy od standardowych kart do nauki czytania, aby można było się nimi bawić.

Zestaw 5. Kraje europejskie

Zestaw 5 jest kontynuacją zestawu 4. Po zapoznaniu dziecka z faktami o Polsce i naszych sąsiadach, porozmawiajmy o dalszych państwach europejskich. Porównajmy je do Polski, dowiedźmy się ile razy dane państwo jest mniejsze lub większe od Polski, jaka jest jego stolica i najdłuższa rzeka. Dowiedź się co oznacza nazwa państwa i kolory na fladze. Dzięki bitom inteligencji powiesz dziecku, jaka jest najsłynniejsza osoba pochodząca z tego kraju, a jakie jest najbardziej znane danie.

Wszystkie wymienione fakty są kontynuacją informacji zawartych w zestawie 4 – Polska i jej sąsiedzi.

KRAJE EUROPEJSKIE

 

 KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

Zestaw 5 zawiera:

 • 12 kwadratowych kart, na których  znajdują się flagi oraz informacje na temat 12 europejskich państw. Są to Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy, Watykan, Monako, Węgry, Norwegia, Holandia, Austria, Szwajcaria, Grecja.
 • karty do nauki czytania z nazwami państw w języku polskim i angielskim.

Na odwrocie każdej karty z ilustracjami znajduje się 12 ważnych faktów o danym państwie oraz nazwa kraju po polsku, angielsku i po łacinie. Fakty są ponumerowane, aby jednorazowo przeczytać dziecku tylko po jednym fakcie (z grupy kilku kart – nie ze wszystkich).

Na dodatkowych dwunastu podłużnych kartach znajdują się nazwy państw po polsku i po angielsku. Służą do nauki czytania. Karty mają format mniejszy od standardowych kart do nauki czytania, aby można było się nimi bawić.

Zestaw 6. Psy rasowe. Część 1

Jeśli chodzisz z dzieckiem na spacery, codziennie mijasz kilkanaście okazji do wzbogacenia wiedzy dziecka. Możesz zapytać właściciela o jego pieska, ale … czy właściciel cocker spaniela będzie wiedział, że ta rasa pochodzi z Hiszpanii, a spaniele choć są strasznymi obżartuchami, to świetnie wykrywają narkotyki i ładunki wybuchowe.

Kiedy będziesz przechodzić koło szczekającego yorka wyjaśnij, że jest nieufny wobec obcych. York został wyhodowany w XIX wieku, aby tępić myszy i szczury w domach biednych rzemieślników i robotników, a pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Czy wiesz, jaki pies jest największym, a jaki najmniejszym psem świata? Czy wiesz, jaki pies jest uznawany, za najniebezpieczniejszego psa świata? Czy wiesz w jaki sposób jeden z tych psów uratował życie żołnierzom, za co na uroczystości w Białym Domu otrzymał tytuł sierżanta i medal za odwagę od generała Pershinga? A kto jest mistrzem w wymyślaniu sposobów wydostania się z zamknięcia? Dlaczego husky syberyjski nie da się wyszkolić na stróża? Sprawdź, jak to możliwe, że Beagle odbył podróż dookoła świata i wylądował na powierzchni Marsa?

 

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

Zestaw 6 zestaw zawiera:

 • 12 kwadratowych kart, na których  znajdują się ilustracje oraz informacje na temat 12 najpopularniejszych psów rasowych: owczarek niemiecki, golden retriever, buldog francuski, bulterier, cavalier king charles spaniel, greyhound, jamnik, west highland white terrier, doberman, border collie, chihuahua, pudel,
 • karty do nauki czytania z nazwami psów w języku polskim i angielskim.

Na odwrocie każdej karty z ilustracjami znajduje się 12 ważnych faktów o danej rasie oraz nazwa psa po polsku, angielsku i po niemiecku. Fakty są ponumerowane, aby jednorazowo przeczytać dziecku tylko po jednym fakcie (z grupy kilku kart – nie ze wszystkich).

Na dodatkowych dwunastu podłużnych kartach znajdują się nazwy ras psów po polsku i po angielsku. Służą do nauki czytania. Karty mają format mniejszy od standardowych kart do nauki czytania, aby można było się nimi bawić.

Zestaw 7. Psy rasowe. Część 2.

Zestaw 7 jest kontynuacją zestawu 6. Oba zestawy zawierają 24 najpopularniejsze rasy psów. Spotkasz je na każdym spacerze.

 

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

Zestaw 7 zawiera:

 • 12 kwadratowych kart, na których  znajdują się na których  znajdują się ilustracje oraz informacje na temat 12 najpopularniejszych psów rasowych: cocker spaniel angielski, labrador retriever, dog niemiecki, chiński grzywacz, york terrier, sznaucer miniaturowy, husky syberyjski, berneński pies pasterski, beagle, amerykański staffordshire terrier, rottweiler, mops,
 • karty do nauki czytania z nazwami psów w języku polskim i angielskim.

Na odwrocie każdej karty z ilustracjami znajduje się 12 ważnych faktów o danym psie oraz jego nazwa po polsku, angielsku i po niemiecku. Fakty są ponumerowane, aby jednorazowo przeczytać dziecku tylko po jednym fakcie (z grupy kilku kart – nie ze wszystkich).

Na dodatkowych dwunastu podłużnych kartach znajdują się nazwy psów po polsku i po angielsku. Służą do nauki czytania. Karty mają format mniejszy od standardowych kart do nauki czytania, aby można było się nimi bawić.

Karty do nauki czytania i pomnażania inteligencji dla niemowląt, dzieci i młodzieży „Bity inteligencji”:

 • kosztują 30 zł za zestaw,
 • jedno pudełko ma wymiary: 22 cm x 22 cm x 1 cm i waży 255 g,
 • przy zamówieniu wszystkich Bitów Inteligencji i Bitów Kreatywności rabat 8%
  • 11 zestawów kosztuje 266,80 (zamiast 290 zł).
 •  mogą skorzystać z innej promocji: przy zakupie wszystkich kolorowych zestawów  otrzymasz rabat 5%
  • 7 zestawów kosztuje 199,50 zł (zamiast 210 zł)

Osoby z Warszawy i okolic mogą zakupić i odebrać materiały osobiście w Warszawie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (kom. 501 184 420).

Czy chcesz otrzymać rabat 17%?. Możesz zaoszczędzić nawet 110,80 zł. Zacznij rozwijać inteligencję swojego dziecka, zanim się spotkamy. 

 

Zestawy „Bity inteligencji” wysyłamy pocztą po:

 • dokonaniu wpłaty na konto: Nr konta ING Bank Śląski S.A. 40 1050 1054 1000 0092 1680 7785
 • i przesłaniu mailem potwierdzenia dokonania płatności, adresu wysyłki i swojego numeru telefonu.
 • Opisz, co zamawiasz w mailu, a nie w przelewie. Przesyłki nie są wysyłane automatycznie po otrzymaniu przelewu, ale dopiero po potwierdzeniu ich zawartości i adresu w wyniku korespondencji mailowej.
 • Prosimy, zapoznaj się z Regulaminem przed dokonaniem zamówienia. Link znajdziesz w stopce strony.

W przypadku wysyłki za granicę, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia kosztów wysyłki (kom. 501 184 420).

Jeśli chcesz nie tylko wzbogacić wiedzę encyklopedyczną, ale także rozwinąć jego zdolności językowe, pamięć i inteligencję,

Jeśli chcesz odnieść sukces, zakup materiałów nie wystarczy. Kluczem do edukacji i rozwoju dziecka jest kreatywny i bogaty w wiedzę rodzic.

 • Zestawy kart edukacyjnych Bity inteligencji nie zawierają instrukcji, gdyż przeznaczone są dla absolwentów zajęć „Jak pomnożyć inteligencje małego dziecka„, na którym rodzice poznają jak w pomnażać potencjał intelektualny oraz rozwijać słuch absolutny i utrzymywać zdolności językowe, aby nie zanikały po 4 roku życia. Jednakże zestawy mogą być wykorzystywane przez rodziców znających metodę Glenna Domana „Cicha rewolucja” (lub inne amerykańskie lub azjatyckie metody) oraz nauczycieli szkolnych w dowolny, intuicyjny sposób.

Zapisz się już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Osoby, które nie mogą przyjechać na zajęcia grupowe, mogą odbyć indywidualne spotkanie online w formie skróconej. Pamiętaj jednak, że jest to forma zastępcza i nie zapewnia tak gruntownego przygotowania jak jednodniowe zajęcia grupowe.

 

Zobacz takze

2 komentarze

Ilona Gabara12 lutego 2017 at 11:20Reply

Zestaw Ptaki, Psy rasowe zrobił u nas w domu furorę. Michałek (wówczas 2,5 letni) uwielbiał zabawę z tymi bitami. Nawet angażował babcię i dziadka w zabawy i przy okazji mieli szansę nauczyć się kilku słów po angielsku. Wymyślaliśmy różne gry i zabawy z tymi bitami. Pozostałe bity na razie nie były dla Michałka aż tak interesujące, ale na pewno wrócimy do nich za jakiś czas.

Marta26 lutego 2017 at 14:49Reply

Bity inteligencji wykonane są perfekcyjnie. Duża dbałość o szczegóły, piękne zdjęcia, własnoręcznie wykonane realistyczne ilustracje i ciekawe fakty. Sucho napisane? Może i sucho, ale chciałabym zobaczyć Waszą minę jak Wasze dziecko krzyczy w parku Mamo, patrz łabędź niemy! i te miny innych ludzi…bezcenne hihiihhh Gorąco polecam:)

Menu