tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Tajemnica kreatywności

Cena: 420 zł

Najbliższe szkolenie: 13 października

instytut@cudownedziecko.pl
tel. 22 292 31 42; kom. 501184420

 

Czy wiesz, że każde małe dziecko, także Twoje, od urodzenia dysponuje zdolnościami, które nierozwijane zanikają?

 • Czy wiesz, że każde małe dziecko ma pamięć fotograficzną, niezwykłą wyobraźnię, szósty zmysł i jest bardzo kreatywne?

Powyższe zdolności zanikają, jeśli nie są rozwijane. Dzieje się to między trzecim a szóstym rokiem życia.

Nasze społeczeństwo, cywilizacja, wszelkie instytucje edukacyjne jak szkoła czy przedszkole kładą zbytni nacisk na logikę, zapominając o kreatywności, wyobraźni, pamięci fotograficznej i innych naturalnych zdolnościach. Odpowiadamy na pytania dziecka, zanim ono w ogóle zdąży je zadać. Nie zdajemy sobie sprawy, w jakim tempie dziecko przyswaja fakty i jak sprawnie opracowuje na ich podstawie reguły. Zanudzamy je wielokrotnymi powtórzeniami, wolnym tempem i nudnym tłumaczeniem naszego dorosłego punktu widzenia i rozumienia świata.

Tymczasem małe dzieci są twórcze, fantazjują, odgrywają role, rozmawiają z zabawkami, mają wymyślonego przyjaciela, a przede wszystkim błyskawicznie i intuicyjnie się uczą na przykład języków obcych.

Im wcześniej pozwolisz dziecku rozwijać kreatywność, wyobraźnię i pamięć,
tym będzie to łatwiejsze i zabawniejsze,
a efekty będą bardziej spektakularne.

Do wieku 6-7 lat mózg jest prawie całkowicie ukształtowany. Jeśli do tego czasu zdolności nie były rozwijane i umacniane, to ulegają wygaszeniu. Wtedy dziecko musi się już uczyć tak, jak dorosły – przez wielokrotne powtarzanie.

 • Czy wiesz, że musimy wspierać rozwój zdolności, aby zapewnić dziecku harmonijny rozwój?

Między trzecim a szóstym rokiem życia kreatywność, pamięć fotograficzna, zdolności językowe, matematyczna zdolność subitacji i inne naturalne zdolności są najbardziej zagrożone. Od tej pory nauka języków obcych, nauka gry na instrumencie, nauka matematyki i czytania będzie z każdym rokiem trudniejsza.

 • Czy wiesz, że rozwijanie zdolności logicznych w młodym wieku blokuje i wygasza naturalne zdolności?

Nawet puzzle można układać w oparciu o logikę lub rozwijając wyobraźnię i pamięć fotograficzną. Niestety większość rodziców nieświadomie nadaje puzzlom charakter zabawy logicznej, dewastując jednocześnie naturalne zdolności.

Jest niezwykle ważne, aby do szóstego roku życia, nie rozwijać nadmiernie logiki. Zmuszamy bowiem wtedy mózg do pracy, do jakiej nie jest jeszcze gotowy. Takim postępowaniem tłumimy naturalne zdolności. W szczególności należy zaczekać z tradycyjną nauką czytania poprzez składanie liter czy sylab oraz z nauką liczenia i szkolną nauką matematyki minimum do szóstego roku życia. Tymczasem matematyka i Czytanie dla rozwoju metodą opracowaną przez doktor Czerską wykorzystuje i rozwija wspomniane zdolności.

 • Czy wiesz, że nauka szkolna rozwija logikę, blokując myślenie operacyjne, kreatywność i pamięć fotograficzną?

Edukacja szkolna bazuje na: logice i analizie, które wykorzystuje się w nauce czytania, pisania i matematyki. Edukacja szkolna nie tylko wykorzystuje te umiejętności, ale jednocześnie je rozwija. Niestety to blokuje kreatywność, wyobraźnię i pamięć fotograficzną. To jest przyczyną, dlaczego nie dostrzegamy geniuszu dzieci szkolnych.

Chcesz dowiedzieć się, jak bawić się z dzieckiem, aby było zdolne, kreatywne,

a w przyszłości szybko się uczyło?

Już teraz zapisz się na zajęcia, na których zdobędziesz niezbędne przygotowanie.

Warsztaty grupowe przeznaczone jest dla rodziców małych dzieci (0-6 lat), którzy chcą zdobyć wartościowe informacje na temat rozwoju kreatywności, wyobraźni, intuicji i pamięci fotograficznej, a wiedzę tę wykorzystać w praktyce.

Po ukończonym kursie będziesz wiedzieć:

 • jak bawić się z dzieckiem, aby rozwijać jego kreatywność, intuicję, wyobraźnię, pamięć fotograficzną, a nawet szósty zmysł,
 • jak rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność, pamięć, aby odnosić sukcesy zarówno w zabawach z dzieckiem, jak i w życiu zawodowym i prywatnym,
 • jak nie bawić się z dzieckiem, aby nie blokować zdolności oraz jakie gry i zabawy nadmiernie rozwijają logikę,
 • jak pomóc dziecku stworzyć wymyślonego przyjaciela i dlaczego jest to takie ważne dla pełnego rozwoju,
 • jak stosować techniki osiągania celów wykorzystywane przez najsławniejszych sportowców m.in. Adama Małysza,
 • jak rysować z dzieckiem twórczo, a nie odtwórczo,
 • jak opowiadać bajki, aby stymulować zdolności,

Zajęcia prowadzi doktor Aneta Czerska

która jest jednym z nielicznych pedagogów, którzy opracowując metody doskonalenia potencjału intelektualnego małego dziecka czerpią z najnowszych odkryć naukowych

 • Jest doktorem pedagogiki, ale również matematykiem i dydaktykiem.
 • Opracowuje nowe techniki rozwoju dziecka i jego potencjału – inteligencji, kreatywności, pamięci, wyobraźni oraz naturalnych, wrodzonych zdolności tj. słuchu absolutnego, zdolności językowych i matematycznych.
 • Przeprowadziła unikalne na skalę światową badania naukowe efektywności metody wczesnej edukacji.

Dzięki temu spotkaniu będziesz wiedzieć, co zrobić,

aby Twoje dziecko było zdolne i kreatywne przez długie lata.

I Ty dołącz do grona rodziców, który w dbają o prawidłowy rozwój maleństwa w sposób w pełni naturalny, dostosowany do biologicznych uwarunkowań, a jednocześnie potwierdzony naukowo. Dołącz do rodziców wspaniale rozwiniętych dzieci, którzy cieszą się swoim sukcesem w zaciszu domowym, bo nikt z nas nie robi tego na pokaz, ale dla dobra dziecka i dlatego, że lubimy uczyć nasze małe dziecko.

Aby umówić się na spotkanie napisz: instytut@cudownedziecko.pl lub zadzwoń: 501 184 420.

Zapisz się już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona.

Osoby, które nie mogą przyjechać do Warszawy, mogą odbyć indywidualne spotkanie online. Jest to jednak forma zastępcza, a dłuższe spotkanie grupowe zapewnia lepsze przygotowanie.

Czy wiesz, że nie należy stosować metod szkolnych w wieku przedszkolnym?

Nie oznacza to, że nie należy uczyć czytania i matematyki we wczesnym dzieciństwie. Doktor Czerska opracowała i przebadała efektywność metody przeznaczonej właśnie dla dzieci od urodzenia. Im młodsze jest dziecko, tym nauka jest szybsza i łatwiejsza – zarówno dla dziecka, które szybko widzi efekty, jak i dla rodzica, który poświęca mniej czasu na przygotowanie dodatkowych pomocy, karty i książeczek. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki prostym i niezwykle skutecznym technikom stosowanym w Matematyce i Czytaniu dla rozwoju – metodzie opracowanej przez doktor Czerską – doskonalimy umysł dziecka, tworząc nowe połączenia i zapobiegając dysfunkcjom.

Przekonaj się, jak płynnie może radzić sobie z tekstem maluch w wieku 4 i 6 lat. Zobacz, jak łatwa może być nauka języków obcych, podczas gdy rodzice znali tylko polski i angielski.

Czy już zauważyłeś, że Twoje dziecko jest  zdolne, błyskotliwe i może myśleć jeszcze sprawniej? Dołącz do grona rodziców, którzy osiągają tak niesamowite efekty. Jest to znacznie łatwiejsze niż myślisz..

Jak zacząć prawidłowo wspierać rozwój dziecka?

Jeśli nie jesteś jeszcze w pełni zdecydowany, że weźmiesz udział w szkoleniu dla rodziców, to poczytaj, w jaki sposób możesz zacząć prawidłowo wspierać rozwój dziecka.

Doktor Czerska pracowała cykl 8 szkoleń , aby przekazać rodzicom najnowsze metody pomnażania intelektu:

Jest także autorką książki – jedynej publikacji naukowej o wczesnej edukacji, która służy pełnemu rozwojowi dziecka. Opracowała również wiele zestawów edukacyjnych dla dzieci.

Zobacz takze

Menu