tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Uniwersytet Rodziców

Rozważasz udział w szkoleniach dla rodziców, ale nie wiesz:

  • Które z ośmiu szkoleń grupowych wybrać?
  • W jakiej kolejności wybierać szkolenia?
  • Dlaczego „Jak pomnożyć inteligencję” nie powinno być pierwsze?
  • Chciałabyś poprawić pamięć i koncentrację swojej pociechy?
  • Nie wiesz, jak zaobserwować, a później rozwijać zdolności, które są naturalne u każdego malucha?
  • Nie masz pewności, jakie bodźce są niezbędne do rozwoju, aby zapobiec dysleksji i innym dysfunkcjom wieku szkolnego?
  • Nie znalazłeś dotychczas informacji, jakie umiejętności świadczą o prawidłowym rozwoju mózgu?

Jeśli jesteś rodzicem, który już wie, jak ważne są pierwsze lata życia dziecka dla jego dalszych sukcesów i zawodowych, to uzupełnij swoją wiedzę podczas ośmiu szkoleń.

Szkolenia podstawowe

Zacznij od wczesnej nauki czytania i matematyki – niezależnie od wieku dziecka. W ten sposób będziesz efektywnie wspierać intelekt i kreatywność – wystarczy tylko pół minuty dziennie. Jeśli moźesz zaoferować więcej czasu, to efekty będą jeszcze lepsze.

Zaczniesz prawidłowo wspierać rozwój neurologiczny – a więc będziesz pomnażać i wzmacniać połączenia nerwowe. Dzięki temu pomnożysz inteligencję, rozwiniesz naturalne zdolności i zapobiegniesz dysfunkcjom takim jak dysleksja i dyskalkulia.

Metoda Cudowne Dziecko jest dostosowana do potrzeb rozwojowych dzieci najmłodszych – od urodzenia do 6 roku źycia. Poprawia rozwój wzroku, słuchu i mowy.

U dzieci, które nie znają jeszcze liter, dodatkowo rozwiniemy myślenie operacyjne, a przy tym kreatywność.

U wszystkich dzieci, nawet sześcioletnich, rozwiniemy pamięć fotograficzną, nauczymy czytać szyboko i ze zrozumieniem (lub poprawiny szybkość czytania i zrozumienie), a przy tym nauczymy kochać czytanie i czerpać z niego radość i przyjemność.

Nauka czytania i matematyki jest pretekstem do prawidłowego rozwoju neurologicznego. Bodźce są tak dobrane, aby stymulować rozwój połączeń nerwowych w mózgu młodego człowieka. Dzięki temu zapobiegniesz dysfunkcjom, które obserwuje się u 60% mlodach uczniów.

Wczesną naukę czytania rozpoczynamy niezależnie czy dziecko ma 6 dni, czy 6 tygodni, a może 6 miesięcy czy 6 lat.  Zacznij bezzwłocznie.  Im jest młodsze tym jest to łatwiejsze i tym bardziej spektakularnych efektów możesz oczekiwać. Jest to ważne, gdyż naturalne zdolności mózgu wygasają wraz z wiekiem – jedne w wieku 6 miesięcy, inne w wieku 12 miesięcy, a kolejne w wieku 3 lat i dalej w wieku 6 lat.

Większość rodziców małych dzieci od tych szkoleń rozpoczyna prawidlowe wspieranie rozwoju dziecka. Dostosowaliśmy do tego tematykę i plan szkoleń.  Po tych dwóch szkoleniach najpełniej poznasz koncepcję wczesnej edukacji i wspierania rozwoju.

Szkolenia konieczne do stworzenia prawidłowych warunków do rozwoju neurologicznego

Na powyższych trzech szkoleniach omawiamy, jakie warunki trzeba stworzyć dziecku do prawidłowego rozwoju. Od nich zależą efekty w zakresie rozwoju intelektualnego.

Statystyczne polskie dziecko jest zaniedbane w zakresie rozwoju ruchowego: tzw. dużego i małego ruchu, czyli rozwoju fizycznego i manualnego.

Dziecko, które ominęło etap pełzania (albo nie pełzało właściwym ruchem naprzemiennym z właściwą dynamiką) nie osiągnie pełni swoich możliwości – dopóki nie będzie miało możliwości uzupełnienia zaniedbanych obszarów rozwoju.

Pełzanie odpowiada za rozwój dwóch poziomów funkcjonalnych mózgu z siedmiu, a raczkowanie odpowiada za rozwój trzeciego poziomu. Dzieci, które nie miały okazji do uzyskania pełnej sprawności będą cierpiały na dysfunkcje rozwojowe takie jak dysleksja, dyskalkulia, dysnomia, dysfazja, zespół Aspergera, zaburzenia pamięci, zaburzenia emocjonalne i wiele innych. Zaniedbane obszary można uzupełnić, a dysfunkcjom zapobiec – do 6 roku życia – w okresie, kiedy mózg jest najbardziej plastyczny.

Jako rodzice zaniedbujemy również rozwój manualny. Skupiamy na nim uwagę dopiero kiedy dziecko ma 2-3 lata. Tymczasem o rozwój manualny trzeba zacząć dbać od urodzenia.

Cudowny start – rozwój w pierwszym roku życia

Przyszłych i młodych rodziców zapraszamy na szkolenie dotyczące rozwoju w pieszym roku życia. Dzięki temu niemowlę będzie pełzać na dystansie 50 metrów dziennie i raczkować na dystansie 400 metrów dziennie – a to oznaczać będzie, że twoje dziecko jest poprawnie rozwinięte. Na tym szkoleniu omawiamy rozwój w zakresie wzroku, słuchu, dotyku, mowy, sprawności ruchowej i manualnej, a także dwa programy ćwiczeń rozwijających równowagę i poczucie ciała w przestrzeni.

Ruch kluczem do inteligencji

Rodziców starszych dzieci – powyżej pierwszego roku życia – zapraszamy na Ruch kluczem do inteligencji – aby uzupełnić zaniedbane obszary rozwoju i usunąć przeszkody, które mogą blokować rozwoj intelektualny.

Balans energetyczny

Wszystkich rodziców zapraszamy na Balans energetyczny, gdyż nieprawidłowa dieta generuje szereg problemów, które uniemożliwiają dziecku osiągniecie pełni swoich możliwości. Niektóre produkty wywołują zmęczenie lub ociężałość umysłową, a inne nadpobudliwość lub kłopoty ze snem. To powoduje, że spostrzegamy dzieci jako nieposłuszne i niechętne do współpracy.

Szkolenia dodatkowe

Dzięki wcześniej opisanym szkoleniom, umiesz już prawidłowo dbać o rozwój intelektualny, fizyczny i manualny, a przy tym twoje dziecko jest w świetnej formie intelektualnej i zdrowotnej, dzięki prawidłowej diecie. Potrafisz prawidłowo wspierać rozwój neurologiczny, pomnażać zdolności i zapobiegać dysfunkcjom – każdego dnia – mając czasem do dyspozycji tylko kilka minut dziennie.

Jeśli dysponujesz czasem i chciałbyś go pożytecznie spędzić z dzieckiem – to zapraszam na dwa kolejne szkolenia: Pomnażanie inteligencji i Tajemnica kreatywności. Wdrożenie zabaw i gier, których nauczysz się na tych dwóch szkoleniach, będzie wymagało trochę więcej czasu od Ciebie – do przygotowania się – choć nadal praca z dzieckiem będzie stosunkowo krótka.

Szkolenie Balans emocjonalny powstało na potrzeby rodziców, którzy czują, że emocje wymykają się spod kontroli, szczególnie rano, kiedy szybko trzeba wyjsć z domu i wieczorami, kiedy dziecko trzeba położyć spać.

Zalecana kolejność szkoleń

0. Cudowny start – rozwój w pierwszym roku życia

1. Czytanie dla rozwoju

2. Wczesna matematyka dla rozwoju

3. Ruch kluczem do inteligencji

a następnie w takiej lub innej wybranej przez rodzica kolejności pozostałe szkolenia:

4. Balans energetyczny

5. Pomnażanie inteligencji

6. Balans emocjonalny

7. Tajemnica kreatywności

Sprawdź efekty wczesnej nauki czytaniaCzy wiesz, że Twoje dziecko ma potencjał aby wybić się ponad przeciętność? Twoje dziecko też tak może czytać – płynnie i ze zrozumieniem w 6 językach i to w wieku 6 lat tak, jak dziewczynka na filmie. A wystarczy tylko kilka minut dziennie!
Szkolenie Cudowne fotoczytanie dla rodziców dzieci od urodzenia do 7 roku życia
Sprawdź efekty wczesnej nauki matematykiCzy chcesz zacząć prawidłowo wspierać naturalne zdolności matematyczne, z którymi rodzi się każde dziecko? Nie zwlekaj! Zacznij tak szybko, jak to możliwe. Nawet jeśli Twoje dziecko ma 6 miesięcy czy 6 lat. To łatwiejsze niż sądzisz.
Szkolenie Cudowna matematyka dla rodziców dzieci od urodzenia do 9 roku życia

 

Menu