tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Program komputerowy do nauki czytania

Program komputerowy „Cudowne czytanie” wspiera naukę czytania dla dzieci w wieku 0-8 lat.

U dzieci do 6 roku życia rozwija wzrok, szybkie czytanie ze zrozumieniem, kreatywność, pamięć fotograficzną i myślenie operacyjne, a także pozwala odszyfrować kod liter.

Dziecko może się uczyć czytać zaraz po urodzeniu. Im wcześniej zacznie się uczyć, tym przyjemniejsza będzie dla niego nauka, a efekty bardziej spektakularne. Nauka czytania metodą Cudowne Dziecko:

  • rozwija słuch, mowę i wzrok,
  • stymuluje myślenie operacyjne,
  • ćwiczy pamięć fotograficzną,
  • pobudza wyobraźnię i kreatywność,
  • uczy dostrzegania szczegółów,
  • zapobiega kłopotom w nauce szkolnej

Nauka czytania metodą Cudowne Dziecko przebiega dwutorowo:

  1. ścieżką skierowaną na rozwój myślenia operacyjnego i rozszyfrowanie kodu liter,
  2. ścieżką skierowaną na czytanie książek.

Program Cudowne czytanie poprowadzi naukę czytania pierwszą ścieżką (moduł 2) i może pomóc Ci w nauce ścieżką książkową (moduł 3).

Codziennie prezentuj nowe wyrazy i nowe zdania, korzystając z modułu 2. Dzięki temu Twoje dziecko szybciej odszyfruje kod liter.

Pamiętaj jednak, że zastosowanie tylko i wyłącznie programu komputerowego i rezygnacja z nauki czytania ścieżką książkową przynosi słabe efekty

Jeśli chcesz utrzymać zainteresowanie dziecka nauką czytania, systematycznie nagradzaj je książkami, które będzie umiało przeczytać, oraz kreuj zabawy z wykorzystaniem czytania. Czy zdajesz już sobie sprawę, że tylko szkolenie przygotuje Cię do tego?

Program jest przeznaczony dla absolwentów szkoleniaCudowne fotoczytanie” dr Anety Czerskiej, podczas którego rodzice dowiadują się, jak nauczyć małe dziecko czytać. Program nie zawiera instrukcji. Przygotowanie rodzica do nauki czytania małego dziecka jest tematem wspomnianego wyżej szkolenia

Ostrzeżenie! Jeśli będziesz używać programu komputerowego bez odpowiedniego przygotowania, gwarantujemy zniechęcenie dziecka do nauki czytania.

Aż 90,4% absolwentów szkolenia zaobserwowało u maluchów oczekiwane rezultaty nauki czytania. Pozostali rodzice uczyli tylko i wyłącznie przy pomocy programu komputerowego.

Czy już do końca uświadamiasz sobie, jak wiele pożytecznej i łatwej do zastosowania wiedzy omawia to szkolenie. Czy już w pełni rozumiesz, jak skuteczny będziesz po jego ukończeniu?

Aby umówić się na spotkanie napisz: instytut@cudownedziecko.pl lub zadzwoń: 501 184 420.

Zapisz się na szkolenie już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Osoby, które nie mogą przyjechać na szkolenie grupowe, mogą odbyć indywidualne szkolenie online w formie skróconej. Pamiętaj jednak, że jest to forma zastępcza i nie zapewnia tak gruntownego przygotowania jak jednodniowe zajęcia grupowe.

 

UWAGA: Program został opracowany dla systemu Windows. Program nie działa na telefonach dotykowych czy tabletach.

Zobacz takze

Menu