tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Balans emocjonalny

Cena: 420 zł

Najbliższe szkolenie:
9 czerwca

instytut@cudownedziecko.pl
tel. 22 292 31 42; kom. 501184420

Twoje dziecko stawia na swoim, a Ty wiesz, że jest to błędem?

Bywa, że emocje przeszkadzają Wam żyć?

Przeżywasz bunt 2-latka lub 3-latka?

Masz kłopot z położeniem dziecka spać?

Bywają chwile radosne, ale często emocje sięgają szczytu? Rozwiązania z książek i warsztatów przynoszą co najwyżej krótkotrwałe rezultaty.

Czy wiesz, że metody wychowawcze z poradników bazują na technikach manipulacji? Im częściej je wykorzystujemy, tym są mniej skuteczne. Dlatego działają tylko na początku. Ponadto wiele z zaleceń i podręcznikowych teorii jest wzajemnie sprzecznych.

Im bardziej się starasz, tym gorzej wychodzi. Więc zapomnij o tym wszystkim, co próbowano ci wpoić.

 • Czy masz problemy z położeniem dziecka spać o zaplanowanej godzinie? Czyż nie przyjemnie byłoby mieć wieczór dla siebie?
 • Czy musisz powtarzać polecenia, aby dziecko je wykonało?
 • Czy czujesz się zakłopotany, kiedy płacze lub krzyczy? Zastanawiasz się, czy nie wymusza na tobie swoich pomysłów?
 • Czy wyjścia rano z domu są sytuacjami pełnymi stresu i napięcia?
 • Czy próbujesz wpoić dziecku takie wartości jak współpraca i dzielenie się?
 • Czy między rodzeństwem są konflikty, kiedy tylko ciebie zabraknie w pobliżu?

Mówi się, że dziecko jest na tyle niegrzeczne, na ile rodzicowi brakuje umiejętności wychowawczych. Dlatego nasze spotkanie zaczniemy od wypisania wszystkich sytuacji, z którymi mamy problemy. Zrobimy to po to, aby znaleźć przyczyny i zaradzić im. Wiele problemów wychowawczych ma często jedno lub kilka źródeł. To tak jak z bólem zęba – nie leczymy objawów, tylko przyczynę.

Tych przyczyn jest znacznie mniej niż problematycznych sytuacji, ale trzeba naprawić wszystkie od razu. Jeśli rodzic zmodyfikuje swoje zachowanie w jednym obszarze, a popełniać będzie inne błędy, to ciągle będą nowe konflikty. Popatrzmy na to jak na dziurawa rurę – aby nie zalewało nam mieszkania, trzeba uszczelnić ją we wszystkich miejscach od razu, a nie działać etapami.

Choć to kuszące, aby patrząc na listę problemów, zapytać pytanie: „Jak naprawić dziecko?”, to akie podejście ignoruje kluczową zasadę modyfikowania relacji w związku. Pomyślmy o relacji jak o tańcu. Jeśli jedna osoba zmieni swoje kroki, druga osoba również musi zmienić swoje. To podejście sprawdza się zwłaszcza w wychowywaniu dzieci. Rodzicu! Jesteś kluczem do zmiany.

Wartościowe, a zarazem bardzo proste techniki pomogły już kilkuset rodzicom. Nie tylko dziecko, ale cała twoja rodzina potrzebuje Balansu emocjonalnego.

Nowy wiek jest erą ponownego odkrycia przez człowieka swojego wnętrza. Poszukujemy miłości, akceptacji i szacunku i tego pragniemy dla naszych dzieci. Nie chcemy wychowywać dzieci metodami naszych rodziców. Czujemy, że zasługują one na szacunek i wolność, zamiast podporządkowania i rygoru. Nie chcemy stosować metod siłowych, jednak często nie wiemy, czym je zastąpić. Chcemy znaleźć sposób, który nie będzie zmuszał nas do narzucania dziecku naszej woli, ani nie będzie oznaczał dla nas rezygnacji z naszych zasad i pragnień.

Szukamy porozumienia w relacjach z naszymi dziećmi, ale często stosujemy rozwiązania siłowe. Próbujemy zdominować słowem, zastosować szantaż emocjonalny lub kary. Wkroczenie na wojenną ścieżkę sprawia, że oddalamy się od siebie. Dziecko zamiast być lepsze, samo stosuje nasze metody i zmusza nas do stosowania coraz silniejszych środków perswazji.

Podczas kilkugodzinnego spotkania dowiesz się:

 • jak przerwać to błędne koło,
 • czy zamiana kar na nagrody jest skuteczna na dłuższą metę,
 • jak mówić, aby dzieci nas słuchały,
 •  jak radzić sobie z agresją dziecka, czy powinno się ją tłumić, czy raczej pozwolić dziecku wyrazić żal, złość, bezsilność,
 • czy dzieci faktycznie są „niegrzeczne”,
 • czy uzasadniać swoje decyzje, czy pozwalać dziecku decydować.

Chcesz, aby w Twoim domu zapanował ład, harmonia, akceptacja i spokój?
Zapisz się już dziś.

Podczas spotkania poznasz

 • bardzo proste i zarazem skuteczne techniki wychowywania dzieci w szacunku i akceptacji,
 • pułapki stosowania kar i nagród oraz cenne wskazówki praktyczne w tym obszarze,
 • techniki uczenia odpowiedzialności,
 • powody, dla których dziecko czuje się szczęśliwe i sposoby kształtowania człowieka, który będzie szczęśliwy w życiu dorosłym.

Spotkanie grupowe przeznaczone jest dla rodziców dzieci w wieku 1-10 lat, którzy chcieliby zacząć dbać o prawidłowy rozwój emocjonalny małego dziecka. Składa się ono z wykładu wprowadzającego (około 3,5 godziny) oraz szkolenia tematycznego (5 godzin).

Osoby, które nie mogą przyjechać do Warszawy, mogą spotkać się z doktor Czerską indywidualnie podczas szkolenia online.

To szkolenie odmieni Twoje życie! Zapisz się  już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zajęcia prowadzi doktor Aneta Czerska – autorka metody wszechstronnego rozwoju „Cudowne Dziecko”.

Kim jest doktor Czerska?

Doktor Czerska jest jednym z nielicznych pedagogów, którzy wykorzystują najnowsze odkrycia naukowe do opracowania technik doskonalenia inteligencji 

 • doktor pedagogiki, dydaktyk, matematyk,
 • badacz rozwoju dziecka, opracowujący nowe techniki doskonalenia umysłu – inteligencji, kreatywności, pamięci, wyobraźni oraz naturalnych, wrodzonych zdolności
 • naukowiec, który  przeprowadził unikalne na skalę światową badania naukowe efektywności metody wczesnej edukacji.

 

Doktor Czerska pracowała cykl 8 szkoleń dla rodziców, aby udostępnić rodzicom najnowsze metody pomnażania potencjału:

Jest także autorką jedynej publikacji naukowej o wczesnej edukacji służącej rozwojowi dziecka, a także licznych zestawów edukacyjnych dla dzieci.

Przygotowanie do zajęć

1 comment:

Ilona Gabara12 lutego 2017 at 11:14Reply

Świetne szkolenie, sama praktyka, praktyczne ćwiczenia z życia wzięte. Każdy z uczestników szkolenia miał inną sytuację w domu, inne problemy, pani Aneta podeszła do każdego bardzo indywidualnie, pierwszy raz spotkałam się z takim podejściem na szkoleniu. Było bardzo kameralnie, domowa atmosfera, można było porozmawiać o wszystkich niepokojących nas sytuacjach. Zrozumiałam na szkoleniu, czemu moje dziecko ma problem z zasypianiem, rady pani Anety trafiały w dziesiątkę. Wynika to chyba z dużego doświadczenia i wiedzy merytorycznej. Takie szkolenia przydałyby się wszystkim rodzicom wychodzącym z dzidziusiem ze szpitala położniczego.

Menu