tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Jak pomnożyć inteligencję małego dziecka

Cena: 420 zł

Najbliższe szkolenie:
13 października

instytut@cudownedziecko.pl
tel. 22 292 31 42; kom. 501184420

 Czy wiesz, jak łatwo możesz:

 • pomnożyć wiedzę encyklopedycznej przez bity inteligencji,
 • rozwinąć słuch absolutny,
 • nauczyć gry na instrumencie,
 • nauczyć języków obcych,
 • rozwinąć i utrzymać zdolności językowe małego dziecka.

Pomnażanie wiedzy encyklopedycznej przez bity inteligencji

 • Czy wiesz, że twoje dziecko dysponuje pamięcią fotograficzną, która nierozwijana zanika między trzecim a szóstym rokiem życia?

Dzięki temu nauka jest dla niego łatwa i szybka.

To nie tylko wspaniała okazja dla nas rodziców do wykorzystania, to nasz obowiązek. Musimy udostępnić dziecku całą wiedzę, jaką posiadamy. Nigdy później nie będziesz mieć takiej okazji. Dziś z łatwością dziecko nauczy się wszystkiego, na co w przyszłości musiałoby przeznaczyć wiele miesięcy czy lat.

Podczas kilkugodzinnego spotkania dowiesz się:

 • jak uczyć dziecko wiedzy encyklopedycznej – łatwo i przyjemnie,
 • jak tworzyć siatkę wiedzy, dzięki czemu dziecko będzie otwarte na nowe fakty z każdej dziedziny,
 • jak uczyć małe dziecko malarstwa, aby rozpoznawało autora obrazu, który widzi po raz pierwszy,
 • jak uczyć małe dziecko muzyki, aby rozpoznawało autora utworu, który słyszy po raz pierwszy,
 • jak uczyć małe dziecko historii, chemii, geografii i biologii – szybko i z przyjemnością,
 • jakie zabawki i gry wzbogacą dziecko,
 • jak bawić się lalkami, aby nauczyć dziecko historii,
 • jak aktywnie oglądać z dzieckiem telewizję, aby je wzbogacić,
 • jak spacerować i o czym rozmawiać podczas spacerów, aby zdobywać nową wiedzę i utrwalać zdobytą,
 • jak przygotować dwu-, trzyletnie dziecko do spektaklu operowego lub baletowego.

Rozwój słuchu absolutnego i nauka gry na instrumencie

 • Czy wiesz, że z każdym miesiącem zmniejsza się nasza wrażliwość na dźwięki?

 • Czy wiesz, że słuch absolutny jest wszczepiony w każdym człowieku, ale łatwo jest go utracić w niemowlęctwie, kiedy nie jest utrzymywany i rozwijany.

Muzycy i badacze są przekonani, że słuch absolutny u dorosłych wynika z wczesnych lat rozwoju. Dlatego od najmłodszych lat należy kształcić wrażliwość dziecka i uczyć go nazw dźwięków.

Podczas naszego spotkania dowiesz się:

 • jak nauczyć dziecko nut,
 • jak uczyć małe dziecko gry na pianinie i być najlepszym nauczycielem swojego dziecka – zakładając, że rodzic nie zna nut i nie umie grać na żadnym instrumencie,
 • jak wybrać nauczyciela i rodzaj zajęć dla dzieci, aby najlepiej kształcić słuch absolutny.

Każdy rodzic wyjdzie z zajęć z umiejętnością zagrania czterech utworów. Skoro uda się to w jedno popołudnie, wyobraź sobie, co możesz zdziałać przez rok. Poznaj łatwą naukę niełatwej umiejętności.

Utrzymywanie zdolności językowych

 • Czy wiesz, że do trzeciego roku życia dziecko ma możliwość nauczenia się każdego języka?

 • Czy wiesz, że po trzech latach ten szeroki zakres zaczyna się zamykać?
 • Czy wiesz, że u sześcioletniego dziecka zdolność uczenia się języków, rozumiana jako wrodzona wrażliwość, zdecydowanie zanika.

Dlatego ze zdolności językowych małego dziecka nie tylko należy korzystać, ale przede wszystkim rozwijać, aby utrzymać je na długie lata.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polegają zdolności językowe małego dziecka i jak ćwiczyć, aby nie zanikły, już teraz zapisz się, aby zdobyć niezbędne przygotowanie.

Podczas zajęć dowiesz się:

 • jak skutecznie nauczyć małe dziecko języka obcego,
 • jak uczyć języków obcych, aby w przyszłości mogło nauczyć się dowolnego języka obcego, jaki wybierze,

Spotkanie grupowe przeznaczone jest dla rodziców małych dzieci (0-8 lat), którzy chcieliby rozwijać potencjał intelektualny małego dziecka.

Weekendowe spotkanie składa się z 3,5-godzinnego wykładu wprowadzającego oraz 5,5-godzinnych warsztatów. Zapisz się już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona.

Osoby, które nie mogą przyjechać do Warszawy, mogą odbyć szkolenie online w formie indywidualnego 2-godzinnego spotkania z doktor Czerską przez Skype.

To jedyne takie warsztaty dla rodziców małych dzieci.

Zajęcia prowadzi doktor Aneta Czerska – autorka metody wszechstronnego rozwoju „Cudowne Dziecko”.

Kim jest doktor Czerska?

Jeden z nielicznych pedagogów, którzy wykorzystują najnowsze odkrycia naukowe do opracowania technik pomnażania inteligencji 

 • doktor pedagogiki, dydaktyk, matematyk – absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego,
 • specjalistka opracowująca nowe techniki doskonalenia umysłu – inteligencji, kreatywności, pamięci, wyobraźni oraz naturalnych, wrodzonych zdolności
 • specjalistka rozwoju dziecka, która  przeprowadziła unikalne na skalę światową badania naukowe efektywności metody wczesnej edukacji.

Opracowała cykl 8 szkoleń dla rodziców, aby przekazać rodzicom najnowsze techniki pomnażania potencjału:

Jest także autorką książki – jedynej publikacji naukowej o wczesnej edukacji służącej rozwojowi dziecka. Opracowała także liczne zestawy edukacyjne dla dzieci.

Korzyści jakie odniesiesz, biorąc udział w szkoleniu „Jak pomnożyć inteligencję małego dziecka”

Będziesz umiał spędzić czas z dzieckiem – przyjemnie i z korzyścią dla rozwoju intelektualnego.

Kupując książki dla dziecka będziesz się kierować innymi kryteriami. Od teraz nie będą one jedynie pretekstem do wspólnego spędzenia czasu. Mogą nieść znacznie więcej.

Będziesz wiedzieć, jak opowiadać o malarstwie, astronomii czy świecie zwierząt, aby dziecko słuchało cie z zapartym tchem.

Nawet jeśli dotychczas nie umiałeś grać na żadnym instrumencie i nawet nie znasz nut, to przekonasz się, jakie to proste i przyjemne. Odzyskasz wiarę we własne umiejętności muzyczne oraz radość, którą chcesz zarazić swoje dziecko, aby uczyło się grać na instrumencie z ochotą i przyjemnością.

Będziesz umieć bawić się z dzieckiem, a przy tym rozwijać jego słuch absolutny, który jest „wszczepiony” w każdym dziecku.

Będziesz w bardzo łatwy sposób rozwijać naturalne zdolności językowe. Będziesz wiedzieć, jakie języki najbardziej w tym pomagają.

Będziesz rozumieć, w jaki sposób uczą się języka obcego małe dzieci, a zatem będziesz umiał ocenić, czy zajęcia językowe dla dzieci faktycznie poprawią, czy ograniczą potencjał intelektualny.

Będziesz wiedzieć, ile minut dziennie i dokładnie jakich doświadczeń potrzebuje dziecko, aby nauczyć się języka obcego, lub aby zachować zdolności językowe, które posiada każde małe dziecko, a które wygasają wraz z wiekiem.

Będziesz wybierać koncerty oraz takie instrumenty, które pomagają zachować zdolności językowe.

Przygotowanie dziecka do przedstawienia teatralnego, operowego lub mszy świętej będzie łatwe, a dziecko z  zainteresowaniem śledzić będzie, co dzieje się wokół (zamiast rozrabiać czy marudzić). Każde wyjście do teatru, opery czy kościoła będzie sukcesem – oboje mile spędzicie czas.

 

Ważna uwaga o tematyce zajęć 

Powyższa lista pytań i zagadnień została przygotowana w oparciu o pytania uczestników. Jednakże zagadnienia te nie są ofertą w rozumieniu prawnym – mogą być poruszane na danych zajęciach, a na innych nie. Jeśli któreś z wyszczególnionych zagadnień interesuje Cię w sposób szczególny, nie zapomnij zapytać o to wykładowcy.

Jeśli po powrocie do domu dojdziesz do wniosku, że chciałbyś zadać dodatkowe pytania, uzyskać bardziej szczegółowe informacje lub porozmawiać z wykładowcą na tematy związane z pomnażaniem inteligencji i rozwojem zdolności językowych czy słuchu absolutnego, zapraszamy do skorzystania z krótkiej konsultacji dla absolwentów.

Przygotowanie do zajęć

Menu