tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

instytut@cudownedziecko.pl
tel. 22 292 31 42; kom. 501184420

Spotkajmy się

 • na jednym z ośmiu szkoleń grupowych
 • na szkoleniu online
 • na konsultacji indywidualnej
 • Czy brakuje Ci pomysłów na zabawy, które pomnożą potencjał dziecka – inteligencję, kreatywność, wyobraźnię i myślenie operacyjne?

 • Czy chcesz zapobiegać problemom w nauce i dysfunkcjom, z którymi boryka się ok. 60% uczniów? 

 • Czy słyszałeś o naturalnych, wrodzonych zdolnościach każdego dziecka – jak słuch absolutny, zdolności językowe i matematyczne – i chcesz je rozwijać zanim wygasną?

 • Czy chcesz ułatwić dziecku naukę szkolną w przyszłości i szukasz sprawdzonej metody naukowej o potwierdzonych efektach – nie chcąc eksperymentować na własnym dziecku z technikami opisanymi w internecie?

 • Czy dostrzegasz nieprawidłowości, ale nie jesteś pewny, czy je bagatelizować (np. ominięcie prawidłowego, dynamicznego pełzania na dystansie 50 metrów dziennie lub opóźnienia w mowie)?

Czy już uświadomiłeś sobie, jak ważne są pierwsze lata życia dziecka dla jego dalszych sukcesów? Będziesz zaskoczony, jak dalece można usprawnić działanie mózgu we wczesnym dzieciństwie. Pamiętaj, że twoje dziecko jest bystre i może myśleć jeszcze sprawniej, dzięki prostym, ale bardzo efektywnym technikom.

Od 2008 roku doktor Aneta Czerska prowadzi warsztaty dla rodziców oraz konsultacje. Dla większości, jest to najszybszy, najbardziej efektywny sposób, aby zacząć prawidłowo wspierać rozwój dziecka. Najbliższe szkolenia grupowe odbędą się w weekend 30.11 – 2.12.2018.

Osoby, które nie mogą przyjechać do Warszawy, mogą odbyć indywidualne szkolenia online w formie indywidualnego 2-godzinnego spotkania z doktor Czerską. Więcej informacji poniżej.

Rodzice, absolwenci szkoleń, wraz z dziećmi mogą być objęci roczną opieką online. Konsultują wtedy wszystkie kwestie związane z wychowaniem, edukacją i rozwojem dziecka osobiście z doktor Czerską.

Rozwijaj dziecko inaczej

Nowa, unikalna metoda najlepsza dla rozwoju dziecka w okresie największej plastyczności mózgu – od urodzenia do 7-10 roku życia.

 • skuteczność sprawdzona w 10-letnich badaniach naukowych, unikalnych na światową skalę,
 • nowe, proste i niezwykle skuteczne techniki pomnażania potencjału intelektualnego każdego dziecka: pamięci, kreatywności, myślenia operacyjnego, wyobraźni, naturalnych zdolności każdego małego dziecka (matematycznych, językowych, muzycznych)
 • aby zapewnić optymalny rozwój dziecka, pomnożyć inteligencję, zapobiec dysfunkcjom, ułatwić start w życie szkolne i zapewnić sukcesy w życiu zawodowym.

Rozwój intelektualny

Podstawą metody Cudowne Dziecko jest wczesna nauka czytania i matematyki, która stymuluje wzrok, słuch i mowę u najmłodszych, a wszystkim dzieciom  – noworodkom, niemowlętom, rocznym, dwulatkom i przedszkolakom – pozwala pomnożyć inteligencję, myślenie operacyjne, a także kreatywność, wyobraźnię i pamięć fotograficzną.

Czytanie dla rozwoju dziecka w wieku 0-7 lat

sobota 1.12.2018

Wczesną naukę czytania można rozpocząć nawet od drugiego dnia życia. Pomnaża ona inteligencję i wspiera neurologiczny rozwój dziecka, przez co zapobiega wielu dysfunkcjom m.in. kłopotom z pamięcią czy dysleksji. Natomiast stosowanie metod szkolnych w wieku przedszkolnym przynosi odwrotne efekty, a uczenie liter niszczy kreatywność.

Zobacz efekty

Zacznij jak najwcześniej, aby w wieku 4 lat dziecko pięknie, szybko i płynnie czytało zarówno po polsku, jak i po angielsku. Kiedy ma 6 lat, czyta tak płynnie jak 12 latek. Ale najważniejsza jest miłość do książek i do wiedzy oraz radość z czytania ze zrozumieniem, co przychodzi dziecku z łatwością. Czy zdajesz sobie sprawę, jak sprawnie i błyskotliwie myśli takie dziecko?Ten film starcza za 1000 słów.

Cudowna matematyka dla rozwoju dziecka w wieku 0-8 lat

sobota 1.12.2018

Każdy rodzi się ze zdolnościami matematycznymi, które niećwiczone zanikają, dlatego zamiast rozwiązać zadanie z matematyki większość dzieci wolałaby zjeść brokuły, a dorośli woleliby umyć łazienkę. Naturalne, wrodzone zdolności, które posiada każde dziecko, zaczynają zanikać około 3 roku życia. Poza tym przez pierwsze 8 miesięcy w klasie 1 liczba dzieci uzdolnionych matematycznie spada o połowę, bo dzieci przejmują lęk przed matematyką od swojej pierwszej nauczycielki. Poza tym program edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej układali pedagodzy, czyli humaniści, robiąc przy tym podstawowe błędy dydaktyczne.

Zobacz efekty

Zacznij już dziś, niezależnie, czy dziecko ma 4 dni, czy 4 lata. Obejrzyj film, aby przekonać się, jak błyskawicznie i w pamięci będzie robić działania na ułamkach zwykłych i obliczać procenty. Im wcześniej zaczniesz ćwiczyć naturalne zdolności matematyczne, tym bardziej spektakularne efekty osiągnie Twoje dziecko.

Wszystkich szkoleń jest osiem:

Wybierz lub zbierz je wszystkie

Najlepsze warunki dla prawidłowego rozwoju dziecka

Proces neurologicznego dojrzewania mózgu można zarówno przyspieszyć, jak i opóźnić. Stymulując rozwój dziecka stwórz najlepsze warunki, aby szybko zobaczyć efekty twoich działań. W przeciwnym wypadku możesz się szybko zniechęcić, sądząc, że to co robisz nie przynosi efektów.

Balans emocjonalny – niedziela 2.12.2018

Przeżywasz bunt dwulatka? Masz kłopot z położeniem dziecka spać? Nie wiesz, co zrobić, kiedy dziecko chce postawić na swoim? Zauważyłeś, że logiczne tłumaczenie nie przynosi rezultatu? Czy już wiesz, że metody wychowawcze są niedostosowane do wieku i poziomu rozwoju dziecka? Czy zdajesz sobie sprawę, że większość technik z poradników to metody manipulacji – im częściej i dłużej ich używasz, tym bardziej są nieskuteczne.

Absolwenci szkolenia Balans emocjonalny twierdzą, że jest to najważniejsze ze wszystkich szkoleń, gdyż bez niego nie byliby w stanie poprawnie prowadzić nauki czytania i matematyki. Zamiast być „panem sytuacji”, przywódcą swojej rodziny, nadal pozwalaliby sobą manipulować i ulegaliby kaprysom swojej pociechy.

Balans energetyczny

Dietą możesz stworzyć najlepsze warunki do neurologicznego rozwoju dziecka, ale nieumiejętnie żywiąc swoją pociechę możesz także wywołać objawy uszkodzenia mózgu lub problemów neurologicznych. Podczas szkolenia nauczysz się też refleksologii, która przyda się przy gorączce, przeziębieniu, grypie, katarze, zapaleniu ucha, bólu brzucha i wielu innych dolegliwościach.

Rozwój inteligencji i zdolności

Powyższe szkolenia nauczą cię prostych działań, które szybko powinny przynieść efekty. Stymulacja wzroku, słuchu, mowy oraz pomnażanie potencjału intelektualnego w ramach nauki czytania może zajmować tylko pół minuty dziennie – jeśli robisz minimum. Podobnie jest z matematyką. Mimo to stymulujesz myślenie operacyjne i wprowadzasz swoją pociechę na wyższy poziom intelektualny.

Nawet jeśli dołączysz do tego aktywności wspierające sprawność manualną i motoryczną, nadal zajmie to dość krótko – około kilkunastu minut dziennie. Jeśli dotychczas nie czujesz, abyś stymulował intelekt i naturalne zdolności i wreszcie chcesz poczuć, że pracujesz nad rozwojem dziecka, to poniższe szkolenia są dla ciebie.

Jak pomnożyć inteligencję

Każdy przychodzi na świat ze zdolnościami językowymi, słuchem absolutnym i wieloma innymi zdolnościami, które niećwiczone zanikają. Pierwsze zdolności językowe tracimy mając pół roku, a 6 latki uczą się języków obcych tak jak dorośli. To naprawdę proste! Możesz też zapobiec zanikaniu słuchu absolutnego i z łatwością nauczyć dziecko gry na instrumencie, nawet jeśli nie znasz nut i nie umiesz grać.

Tajemnica kreatywności – niedziela 2.12.2018

Czy zauważyłeś, że Twoje dziecko ma znakomitą pamięć, wyobraźnię, intuicję i jest kreatywne? Czy chcesz doskonalić i utrzymać te zdolności? Poznaj cały wachlarz zabaw, dzięki którym zdolności te nie zanikną. Od tej pory w zabawie będziesz wspierać wyobraźnię 6 razy intensywniej, niż opisują to poradniki.

Rozwój motoryczny i manualny

Aby szybko zobaczyć efekty stymulacji intelektu, koniecznie uzupełnij zaniedbane obszary rozwoju dziecka, w szczególności w zakresie sprawności ruchowej, manualnej i odruchów. Powinny one wygasnąć w pierwszym roku życia, ale brak świadomości rodziców doprowadza do sytuacji, że objawy związane z niewygarniętymi odruchami utrudniają funkcjonowanie nawet 60% dzieci szkolnych. Tymczasem do 6 roku życia mózg jest na tyle plastyczny, że możesz uzupełnić zaniedbane obszary i zapobiec problemom szkolnym i dysfunkcjom.

Ruch kluczem do inteligencji

Jeśli chcesz uzupełnić zaniedbane obszary rozwoju mózgu i stworzyć najlepsze warunki do rozwoju intelektualnego, to zadbaj o sprawność ruchową i manualną oraz wygaś odruchy, które w pierwszych miesiącach życia ułatwiały dziecku funkcjonowanie, a teraz powinny być pod kontrolą wyższych ośrodków mózgu. Jeśli dziecko nie pełzało ruchem naprzemiennym, dynamicznie, na dystansie 50 metrów dziennie, albo nie raczkowało, dynamicznie, ruchem naprzemiennym na dystansie 400 metrów dziennie, to potraktuj to szkolenie jako obowiązkowe.

Cudowny start – rozwój dziecka w pierwszym roku życia

Jeśli Twoja pociecha nie ukończyła jeszcze roku, to możesz ułatwić jej osiągnięcie kluczowych umiejętności (m.in. dynamiczne pełzanie ruchem naprzemiennym na dystansie 50 m dziennie oraz raczkowanie na dystansie 400 m dziennie). Poznasz też ćwiczenia, które usprawnią równowagę, wzrok, słuch, mowę, dotyk i sprawność manualną. Absolwenci tego szkolenia naliczyli ponad 30 gadżetów, które blokują rozwój dziecka, a których używamy wszyscy, gdyż ułatwiają opiekę w pierwszym roku życia. Musisz je poznać jak najszybciej.

Osoby, które nie mogą przyjechać na szkolenie grupowe

mogą odbyć indywidualne szkolenie online w formie skróconej. Pamiętaj jednak, że jest to forma zastępcza i nie zapewnia tak gruntownego przygotowania jak jednodniowe zajęcia grupowe.

Skrót szkolenia online – w trybie indywidualnym

Spotykamy się na Skypie, aby omówić wybrane przez Ciebie zagadnienie i odpowiedzieć na pytania dotyczące Twojego dziecka.

Szkolenia są płatne. Sprawdź ceny i czasowe promocje.

Kim jest doktor Czerska?

 • pedagog, matematyk, dydaktyk, specjalista rozwoju małego od urodzenia do wieku szkolnego,
 • naukowiec wykorzystujący najnowsze badania do tworzenia prostych i bardzo skutecznych technik pomnażania inteligencji i zapobiegania dysfunkcjom,
 • wykładowca, który szkoli i inspiruje rodziców i nauczycieli w zakresie doskonalenia pamięci, wyobraźni, kreatywności, myślenia operacyjnego, naturalnych zdolności każdego małego dziecka: językowych, matematycznych i słuchu absolutnego,
 • autorka licznych zestawów edukacyjnych i książek do nauki czytania dla dzieci oraz artykułów i publikacji naukowych oraz poradnikowych.

Czy wiesz, które szkolenie wybierzesz jako pierwsze?

Zajęcia prowadzi doktor Aneta Czerska – autorka metody „Cudowne Dziecko”. Aby umówić się na spotkanie napisz: instytut@cudownedziecko.pl lub zadzwoń: 501 184 420. Zapisz się na szkolenie już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona. W ten sposób zapoczątkujesz sukces swojego dziecka, przyczyniając się do jego prawidłowego rozwoju.

Wiek dziecka

Jeśli nie wiesz, co wybrać pod kątem wieku dziecka i od czego zacząć, to spójrz na poniższy graf lub wybierz kategorię wiekową wśród poniższych linków. Jeśli do nas zadzwonisz, chętnie ci doradzimy.

Zobacz pierwsze efekty, zanim się spotkamy

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się, że weźmiesz udział w szkoleniach, ale chcesz poznać i przetestować metodę, to kup nasze dwa najpopularniejsze produkty lub inne zestawy pokazane poniżej.

Naucz czytać 9 książek w 9 tygodni

przy pomocy zestawu, który zawiera 162 karty do nauki czytania wyrazów i zdań, 9 książek oraz 66 gier. Możesz rozpocząć naukę z niemowlęciem, przedszkolakiem, albo małym uczniem.

Przeczytaj jedyną publikację naukową

o wczesnej edukacji i rozwoju, aby przekonać się, jaki potencjał ma Twoje dziecko i jak czytanie może zapobiegać dysleksji, usprawniać funkcjonowanie mózgu, doskonalić kreatywność, pamięć i wyobraźnię oraz pomnażać inteligencję.

 

Menu