tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

 

Jak zacząć prawidłowo wspierać rozwój dziecka

  • aby znaleźć i uzupełnić zaniedbane obszary rozwoju,
  • aby zapobiec dysfunkcjom i problemom w szkole oraz zapewnić najlepszy start
  • aby odkryć i doskonalić naturalne, wrodzone zdolności każdego dziecka.

Zapraszamy do wysłania zgłoszenia

Bez względu na to, czy stymulujesz rozwój swojego dziecka świadomie, czy też przypadkowo, faktem jest, że Twoje dziecko dysponuje zdolnościami językowymi, matematycznymi, muzycznymi i może z łatwością nauczyć się szybko czytać ze zrozumieniem. Brak stymulacji tych zdolności nie oznacza, że będzie miało kłopoty w nauce i nie odniesie sukcesu w życiu zawodowym.

Bądźmy szczerzy: jeśli nie wspierasz rozwoju dziecka, to zdolności po prostu ZANIKNĄ!!!

Aż 60% dzieci ma problemy z nauką lub dysfunkcje takie jak dysleksja. Aby wychować zdrowe neurologicznie, zdolne i kreatywne dziecko, wolne od dysleksji, zaburzeń rozwojowych i problemów neurologicznych, potrzebny jest mix wielu istotnych elementów. Jednym z najważniejszych jest znalezienie słabych punktów w rozwoju i usprawnienie tych obszarów. Wspierając przez wiele lat tysiące dzieci naszych klientów WIEMY JAKIE elementy składają się na Twój sukces i sukces Twojego dziecka.

Rozwój intelektualny

Przedszkolak czy dwulatek może czytać oraz wykonywać działania tak samo łatwo jak mówić, przy czym im jest młodsze, tym bardziej jest zainteresowane nauką, a przy tym uczy się szybciej. Dając mu możliwość oglądania wyrazów i działań sprawisz, że odkryje kod liter i zrozumie działania matematyczne, rozwijając przy tym myślenie operacyjne, kreatywność, pamięć i wyobraźnię. Rozwiniesz jego koncentrację i zapobiegniesz dysfunkcjom rozwojowym (w tym dysleksji) i problemom z nauką szkolną. Dzieci uczone metodą Cudowne Dziecko są spostrzegane jako inteligentniejsze, bardziej ciekawe świata i kreatywne niż rówieśnicy. Tymczasem stosowanie metod szkolnych w wieku przedszkolnym przynosi odwrotne efekty.

Zanim się spotkamy, sprawdź efekty wczesnej edukacji metodą Cudowne Dziecko

Sprawdź efekty Czytania dla rozwoju

Czy jesteś świadomy, że Twoje dziecko ma potencjał aby wybić się ponad przeciętność? Zobacz jak płynnie i ze zrozumieniem może czytać 4 latek i 6 latek. Zobacz, ile radości przynosi to dziecku. A wystarczy tylko pół lub najwyżej kilka minut dziennie! Im wcześniej zaczniesz, tym mniej pracy dla rodzica i tym bardziej spektakularne efekty u dziecka.

Sprawdź efekty Matematyki dla rozwoju

Jeśli chcesz zacząć prawidłowo wspierać naturalne zdolności matematyczne, z którymi rodzi się każdy maluch, nie zwlekaj – zacznij tak szybko, jak to tylko możliwe, gdyż zdolności te stają się co dzień słabsze, aż w końcu całkowicie wygasają. Dzieje się to w okresie 3-6 lat.

Czy już podjąłeś decyzję, tak jak większość rodziców, że Cudowne fotoczytanie i Cudowna matematyka oraz Jak pomnożyć inteligencję małego dziecka będą Twoim pierwszym wyborem?

Rozwój ruchowy i manualny

Od pół wieku badacze rozwoju nieustannie potwierdzają, że ten, kto nie pełzał lub nie raczkował właściwym ruchem naprzemiennym, nie osiągnie pełni swoich możliwości, dopóki nie będzie miał okazji do uzupełnienia brakującego etapu. Dysfunkcjom rozwojowym możesz najłatwiej zapobiec w okresie największej plastyczności mózgu – do 6 roku życia. Po 10 roku życia nie jest to już możliwe. Jeśli chcesz poznać odpowiednie ćwiczenia ruchowe dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, które pomogą kształtować mózg, spotkaj się z doktor Czerską na zajęciach Ruch kluczem do inteligencji. Dowiesz się, jak zadbać o rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, a także dwulatka i rocznego maluszka.

Jeśli jesteś w ciąży lub maluszek nie chodzi jeszcze samodzielnie, przyjdź na Cudowny start niemowląt o rozwoju w pierwszym roku życia. Sprawdź, czy w trosce o bezpieczeństwo, rozwój lub wygodę, nie kupiłeś już gadżetu, który absolwenci zajęć zaliczyli do grupy ponad 30 stoperów rozwoju. Niestety wszyscy ich używamy, gdyż ułatwiają opiekę nad niemowlęciem.

Rozwój emocjonalny

Przeżywasz bunt dwulatka, trzylatka czy czterolatka? Masz kłopot z położeniem dziecka spać? Choć bywają radosne chwile, to czasem emocje sięgają zenitu. Im bardziej się starasz, tym gorsze przynosi to efekty. Teorie z poradników i kursów nie tylko nie działają, ale są wzajemnie sprzeczne. Są one technikami manipulacji – a im więcej i im dłużej stosuje się takie techniki, tym mniej skuteczne się stają. Dowiedź się też, dlaczego psychologia wycofuje się z dawania dziecku wyboru i czemu to też nie przyniesie efektów. Dlaczego im dłużej tłumaczysz, tym gorsze to przynosi efekty.

Z pewnością należy wzmocnić wasze relacje, ale wśród codziennych obowiązków ciągle narzekasz na brak czasu. Dlatego nie możesz go marnować na eksperymentowanie z kolejną nieskuteczną teorią na swoim dziecku. Chwile razem spędzone wykorzystaj jak najefektywniej i najpiękniej. Wartościowe, bardzo proste techniki pomogły już wielu naszym klientom. Zapomnij o wszystkim, do czego próbowano Cię przekonać. Twoja rodzina potrzebuje Balansu emocjonalnego.

Rozwój kreatywności, wyobraźni i pamięci

Czy dostrzegłeś, że twoje dziecko ma wspaniałą wyobraźnię, pamięć, intuicję i jest bardzo kreatywne? Te, jak i inne naturalne zdolności zanikają, jeśli nie są wykorzystywane i rozwijane. Tymczasem niewielu rodziców i wychowawców wie, że zabawy i aktywności doskonalące logikę, działają destrukcyjnie na kreatywność, wyobraźnię i pamięć fotograficzną – szczególnie jeśli ma to miejsce przed 7 rokiem życia. To właśnie z tego powodu szkoła, jako instytucja kształcąca myślenie logiczne, zabija jednocześnie kreatywność i wyobraźnię młodych uczniów. Zatem nie przyspieszajmy tego procesu, wprowadzając zabawy logiczne w wieku przedszkolnym.

Każda zabawa może być przeprowadzona w taki sposób aby doskonalić lub niszczyć kreatywność, pamieć i wyobraźnię. Na przykład większość rodziców wspiera swoja pociechę w układaniu puzzli w sposób rozwijający logikę i zabijający naturalne zdolności. Dowiedź się zatem, jak puzzlami rozwijać pamięć i wyobraźnię, zamiast je niszczyć. Chcąc powiększyć twój wachlarz zabaw, będziemy się bawić przez kilka godzin na zajęciach Uniwersytetu Rodziców Tajemnica kreatywności. To szkolenie zmieni każdy czas jaki spędzacie razem, zarówno wieczorne usypianie, jak i podróże samochodem czy samolotem.

Dieta i balans energetyczny

Posiłki powinny dostarczać energii. Dzięki nim powinniśmy pozostawać w zdrowiu, a przy tym myśleć błyskotliwie. Ale czy tak faktycznie jest. Często nie odżywiają, ale zaśmiecają, powodują ociężałość umysłową i utrudniają wyjście z infekcji. Specjalnie dobraną dietą można nawet wywołać u dziecka objawy uszkodzenia mózgu.

Dietą można też uczynić dziecko bystrym, spostrzegawczym, wypoczętym i pełnym energii. Dzięki temu będzie szybko się uczyć i wykonywać polecenia, a przy tym bardzo chętnie i bez przeszkód. Jeśli zauważasz, że infekcje i zmęczenie odbierają dziecku radość życia, zapisz się na Balans energetyczny.

Kim jest doktor Czerska?

  • Pedagog, matematyk, dydaktyk, specjalista rozwoju dziecka od urodzenia do wieku szkolnego.
  • Naukowiec i badacz, który łączy i wykorzystuje najnowsze odkrycia naukowe do rozwoju potencjału intelektualnego dziecka.
  • Wykładowca, który uczy rodziców i nauczycieli najnowszych technik doskonalenia pamięci, wyobraźni, kreatywności, słuchu absolutnego, zdolności matematycznych i językowych.
  • Autorka licznych zestawów edukacyjnych, książek do nauki czytania, artykułów i publikacji dla rodziców i nauczycieli, w których uświadamia, jak ważne są pierwsze lata życia dla dalszych sukcesów szkolnych i zawodowych.

 

Doktor Czerska stworzyła wiele edukacyjnych zestawów dla dzieci, których celem jest pomnażanie inteligencji, kreatywności, wyobraźni, zdolności językowych, myślenia operacyjnego, a także wspieranie wzroku, słuchu i mowy.

Opracowała nową, unikalną metodę nauki czytania „Czytanie dla rozwoju” dla dzieci w wieku 0-7 lat i przebadała jej efektywność w unikalnych na skalę światową badaniach naukowych, trwających 10 lat. Owocem tej pracy są zestawy do nauki czytania oraz publikacja naukowa o wczesnej edukacji i rozwoju dziecka.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się,

że weźmiesz udział w warsztatach, ale chcesz poznać i przetestować metodę, to kup nasze dwa najpopularniejsze produkty.

Naucz czytać 9 książek w 9 tygodni

przy pomocy zestawu, który zawiera 162 karty do nauki czytania wyrazów i zdań, 9 książek oraz 66 gier. Możesz rozpocząć naukę z niemowlęciem, przedszkolakiem, albo małym uczniem. Rozwiniesz przy tym pamięć, wyobraźnię, a także myślenie operacyjne i kreatywność.

Przeczytaj jedyną publikację naukową

o wczesnej edukacji i rozwoju, aby przekonać się, jaki potencjał ma Twoje dziecko i jak czytanie może zapobiegać dysleksji, doskonalić funkcjonowanie mózgu, rozwijać myślenie operacyjne, kreatywność, pamięć i wyobraźnię oraz pomnażać inteligencję.

A może już wiesz, które warsztaty wybierzesz jako pierwsze?

Najlepszą jakość gwarantuje dr Aneta Czerska – autorka metody wszechstronnego rozwoju „Cudowne Dziecko”, znana jako ekspert rozwoju dziecka, pedagog, dydaktyk, matematyk. Aby zarezerwować miejsce na zajęciach Uniwersytetu Rodziców lub umówić się na spotkanie napisz: instytut@cudownedziecko.pl lub zadzwoń: 501 184 420 oraz 22 291 31 42. Zapisz się już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona, gdyż grupy są kameralne. W ten sposób przyczynisz się do jego prawidłowego rozwoju i zapoczątkujesz sukces swojego dziecka.

Osoby, które nie mogą przyjechać na zajęcia grupowe

mogą odbyć indywidualne spotkanie online z doktor Czerską. Jednak warto pamiętać, że jest to forma zastępcza, a zajęcia grupowe zapewniają dokładniejsze przygotowanie, gdyż mamy więcej czasu.

Uniwersytet Rodziców

Autorka metody wczesnego wspierania rozwoju – doktor Czerska – podzieliła swoja wiedzę na osiem bloków tematycznych, konstruując w ten sposób 8 spotkań dla rodziców. Serię tą nazwała Uniwersytet Rodziców.

Prezentowane na zajęciach techniki są poparte wnioskami z badań naukowych zarówno autorki, jak i innych badaczy i naukowców na świecie. Są one logiczne i proste do zastosowania.

Warsztaty wprowadzają rodzica na nowy poziom relacji z dzieckiem. Rodzic staje się najważniejszą osobą w życiu dziecka, którą maluch podziwia, szanuje, a wręcz lgnie do niej. Wie, że rodzic dysponuje wieloma nowymi informacjami, które zawsze przekazuje w ciekawy sposób. Wie, że rodzic go kocha i otacza poczuciem bezpieczeństwa. Czuje się przy rodzicu akceptowane, ale jednocześnie rozumie zasady panujące w domu i poza nim i ich przestrzega. Ten idealny obraz to nie marzenie, to rzeczywistość dla tysięcy naszych klientów.

Przy pomocy powyższego rysunku możesz dobrać tematy pod kątem wieku. Rodzice noworodków i niemowląt zainteresowani będą:

  1. Cudowny start niemowląt – rozwój w pierwszym roku życia,
  2. Czytaniem i matematyką dla rozwoju – aby stymulować wzrok, słuch i mowę oraz pomnażać inteligencję,
  3. Balansem energetycznym, na którym wśród bardzo wielu tematów omówimy dietę kobiety w ciąży, matki karmiącej i niemowlęcia, który dostaje pierwsze posiłki.

Rodzice dzieci rocznych, dwulatków i przedszkolaków nie będą zainteresowani „Startem”, za to mogą wybrać wszystkie pozostałe.

Trójkąciki są postawione w newralgicznych miejscach, tuż przed tym, kiedy wiedza z danego obszaru będzie pilnie potrzebna. Może być to związane z okolicznościami – np.: pójściem do przedszkola i treningiem logiki – lub z wygaszaniem zdolności, w tym słuchu absolutnego, zdolności językowych i matematycznych.

Jeśli nie jesteś pewien co wybrać, polecamy wczesną naukę czytania i matematyki, gdyż poświęcając niewiele czasu i pracy, można szybko zaobserwować efekty nie tylko w zakresie nauki czytania i matematyki, ale przede wszystkim rozwoju. Nowe, unikalne techniki pracy umysłowej zapewniają stymulację wzroku, słuchu, mowy, a co ważniejsze myślenia operacyjnego, kreatywności, wyobraźni i pamięci. Dlatego dzieci absolwentów naszych szkoleń są spostrzegane jako bardziej inteligentne od rówieśników. Podjęcie decyzji ułatwią poniższe artykuły:

Wybierz  lub  zbierz  je  wszystkie

 Zacznij prawidłowo dbać o rozwój dziecka

 Kliknij, aby poznać szczegóły

Menu