tel. 22 292 31 42; kom. 501 184 420instytut@cudownedziecko.plpn-pt 8-17

Rozwój dziecka – 

czego nie wiesz, a powinieneś

Oglądaj reportaże i czytaj artykuły

Zapraszamy do kontaktu

Martwisz się o rozwój swojego dziecka? Sam chcesz mu pomóc i znaleźć odpowiedzi na dręczące Cię pytania? Szukasz bezpłatnej informacji? Dowiedź się, jakie obszary niechcący zaniedbałeś.

Reportaże

Jak zminimalizować ryzyko dysleksji od urodzenia

Premiera książki „Czytanie dla rozwoju” odbyła się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Autorka książki dr Aneta Czerska spotkała się z rodzicami, nauczycielami i studentami, aby opowiedzieć o najnowszych badaniach nad diagnozowaniem dysleksji od urodzenia i metodami zapobiegania.

Jak powstawała metoda Cudowne Dziecko i jakie dziś przynosi efekty

Obszerny reportaż zrealizowany przez telewizję regionalną TVP Warszawa prezentuje małe dzieci, które uczą się czytania i matematyki od urodzenia. Już dwu-, trzy- i czteroletnie pociechy mogą czytać książki. Sprawdź!

Rozwój dziecka – czego nie wiesz a powinieneś

Sprawdź czy dziecko nie jest opóźnione w rozwoju

Zdobyte umiejętności świadczą o neurologicznym rozwoju dziecka, a nawet pozwalają ustalić iloraz inteligencji. Czy wiesz, że wspierając rozwój neurologiczny dziecka zapobiegasz dysfunkcjom takim jak dysleksja?

W pierwszym roku życia rozwijają się cztery z siedmiu poziomów rozwoju mózgu. Choć dbamy o bezpieczeństwo i wygodę dziecka, w tym okresie najpoważniej krzywdzimy je neurologicznie.

Kalendarz rozwoju dziecka w pierwszym roku życia

Martwisz się, że rozwój mowy jest opóźniony?

Dlaczego Twoje dziecko jeszcze nie mówi? Co to oznacza dla dalszego rozwoju? Jak pomóc dziecku i przyspieszyć rozwój mowy? Poznaj przyczyny i wyeliminuj stopery rozwoju.

Chcesz przewidzieć zaburzenia rozwoju – problemy z nauką, kłopoty z koncentracją czy pamięcią?

Czy Twoje dziecko jest spostrzegane jako nieśmiałe, bojaźliwe, zdekoncentrowane lub nielubiące zmian? Są to objawy problemów rozwojowych. Tymczasem u najmłodszych błędnie przypisywane są charakterowi.

Czy brak pełzania skutkuje problemami w szkole?

Chcesz wiedzieć, ile metrów dziennie powinno pełzać niemowlę? Co oznacza ominięcie tego kluczowego etapu? Jak można zabiec konsekwencjom zaniedbania? Oceń rodzaj ruchu, dynamikę i dystans.

Dlaczego raczkowanie jest kluczowym etapem rozwoju?

Jakie raczkowanie nazywamy poprawnym? Jakim ruchem, na jaką odległość powinno raczkować dziecko? Dlaczego ten etap nazywamy kluczowym?

 

Zdiagnozuj dysleksję – nawet zanim dziecko rozpocznie naukę szkolną?

W większych polskich miastach w każdej klasie nawet 10 dzieci ma dysleksję. Ponieważ dysleksja związana jest ściśle z umiejętnością czytania, dlatego identyfikuje się ją dopiero u dzieci szkolnych, najczęściej w trzeciej klasie. Tymczasem badania pokazują, że aby pomoc była skuteczna, trzeba pracować z dziećmi przedszkolnymi. Im młodsze jest dziecko, tym większa szansa na uniknięcie problemów.

Warsztaty dla  kobiet w ciąży i młodych rodziców

Jeśli jesteś świadomy, jak ważne są pierwsze lata życia dla dalszych sukcesów szkolnych i zawodowych, to przyjdź na warsztaty dla kobiet w ciąży i młodych rodziców. Poznaj najnowsze techniki rozwoju potencjału dziecka – od urodzenia! Czy wiesz, że pierwszy rok życia ma zasadnicze znaczenie dla całej przyszłości dziecka?

Jak zapobiec obniżeniu poziomu inteligencji dziecka w wakacje?

W wakacje obniża się poziomu inteligencji dzieci i młodzieży. Poziom inteligencji może się zmieniać całkiem dramatycznie. Sprawdź, jak temu zapobiec.

Sprawdź efekty wczesnej nauki czytania

Czy wiesz, że Twoje dziecko ma potencjał aby wybić się ponad przeciętność? Twoje dziecko też tak może czytać – płynnie i ze zrozumieniem w 6 językach i to w wieku 6 lat tak, jak dziewczynka na filmie. A wystarczy tylko kilka minut dziennie!

Sprawdź efekty wczesnej nauki matematyki

Czy chcesz zacząć prawidłowo wspierać naturalne zdolności matematyczne, z którymi rodzi się każde dziecko? Nie zwlekaj! Zacznij tak szybko, jak to możliwe. Nawet jeśli Twoje dziecko ma 6 miesięcy lub 6 lat.

Menu